• Посилання скопійовано

У «червоній» зоні 11 областей України і Київ (оновлюється)

За даними МОЗ станом на 12 квітня, жорсткий карантин «червоної» зони діє в 11 областях і Києві, 10 областей в «помаранчевій» зоні та три у «жовтій» (Херсонська, Івано-Франківська та Закарпатська)

У «червоній» зоні 11 областей України і Київ (оновлюється)

Все більше регіонів України вводять локдаун через погіршення епідситуації. За даними МОЗ, станом на 12 квітня:

  • у «червоній» зоні карантину 11 областей: Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Хмельницька, Харківська, Чернівецька і Чернігівська. Також «червоним» досі залишається Київ. Зокрема, голова Держспоживслужби Києва попередив столичних роботодавців про штрафи за порушення карантинних обмежень в офісах. Рішення про продовження посиленого карантину у Києві мають розглянути цього тижня;

  • «помаранчевими» зонами є 10 областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська області;

  • у «жовтій» зоні три області – Херсонська, Івано-Франківська та Закарпатська області.

Крім того, у деяких містах місцева влада самостійно посилила обмеження для стримування зростання захворюваності на COVID-19. Детально про ситуацію в регіонах – в матеріалі «РБК-Україна».

 

Хто в «червоній» зоні та які обмеження діють?

За даними МОЗ, «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки встановлений в Києві, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Хмельницькій, Харківській, Чернівецькій та Чернігівській.

У цих регіонах діють максимальні обмеження. Зокрема, під забороною:

  • всі масові заходи;
  • обслуговування відвідувачів в закладах громадського харчування (тільки замовлення на винос);
  • діяльність непродовольчих магазинів і непродовольчих ринків;
  • робота розважальних закладів, закладів культури;
  • прийом відвідувачів в басейнах, спортзалах, фітнес-центрах;
  • відвідування освітніх установ (виняток - дитячі сади, 1-4 класи школи);
  • заборона на роботу міського громадського транспорту вводиться рішенням місцевої влади.

«Червона» зона може бути скасована, якщо показники захворюваності в регіоні досягають норми і зберігаються протягом 5 діб.

 

Локдаун у Києві

Карантин в столиці посилили 20 березня. Рішенням КМДА на три тижні були введені заборони «червоної» зони. Однак через зростання захворюваності з 5 квітня встановлені додаткові обмеження. Термін дії локдауна продовжений до 16 квітня.

Крім зазначених вище заборон «червоної» зони в Києві діють транспортні обмеження. Метро і наземний громадський транспорт працюють в режимі спецперевезень – тільки за перепустками для працівників критичної інфраструктури.

Закрито дитячі садочки і дошкільні установи, всі школярі вчаться дистанційно. Скасовано планові госпіталізації, крім невідкладних станів, допомоги вагітним, онкохворим.

 

Львів

У Львові локдаун діє з 19 березня. Через критичну епідситуацію термін дії жорстких обмежень продовжували кілька разів. На даний момент комісія з ТЕБ та НС встановила чергову дату – до 19 квітня.

У місті закриті театри, музеї, ТРЦ, розважальні заклади. Кафе і ресторани обслуговують на винос, заборонена робота літніх майданчиків. Транспорт функціонує в режимі спецперевезень, скасовано пільговий проїзд. Школярі вчаться дистанційно. У дитячих садках працюють тільки чергові групи.

 

Тернопіль

Тернопільська область на даний момент знаходиться в «помаранчевій» зоні. Однак з 8 квітня в Тернополі карантин посилений за рішенням місцевої влади.

Так, скасовуються всі масові заходи, посилюється контроль дотримання карантинних заходів в ТРЦ, закриваються розважальні центри. Релігійні заходи дозволяється проводити тільки на вулиці.

З 12 квітня, школярі 5-11 класів переходять на дистанційний режим навчання. Також з понеділка кафе і ресторани зможуть обслуговувати відвідувачів тільки на літніх майданчиках або на винос.

 

Чернігів і область

Обмеження «червоної» зони в регіоні діють з 29 березня. При цьому додаткові заборони введені в Чернігові з 8 квітня. Зокрема, обов'язковий масковий режим на територіях загального користування (вулиці, парки, сквери і т.д.). Громадський транспорт працює в режимі спецперевезень.

З 12 квітня забороняється відвідування навчальних закладів усіх форм власності. У дитячих садках працюватимуть тільки чергові групи для дітей медичних працівників.

 

Запорізька область

З 00:00 9 квітня в регіоні встановлюються заборони «червоної» зони карантину. Скасовуються масові заходи, забороняється обслуговування в кафе, ресторанах, забороняється робота непродовольчих ринків і магазинів, не працюватимуть театри, кінотеатри, розважальні заклади.

Варто зазначити, що додаткові транспортні обмеження вводити не будуть. Громадський транспорт продовжити курсувати в звичайному режимі при дотриманні допустимої кількості пасажирів за кількістю місць для сидіння.

 

Хмельницька область

За показниками захворюваності, 9 квітня регіон увійде в «червону» зону з заборонами на масові заходи, роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, магазинів непродовольчої групи товарів, розважальних і культурних закладів.

Крім цього, в Хмельницькій області вже з 8 квітня скасовано курсування електричок. Посадка і висадка пасажирів на станціях у даному регіоні забороняється.

 

Миколаївська область

Локдаун у Миколаєві діє з 24 березня. Громадський транспорт в місті працює за графіком: з 6:30 до 9:00 до 16:30 до 19:00.

Заборонено проведення ярмарків, діяльність непродовольчих ринків, торгівлю з автотранспортних засобів і причепів. Всі школярі з 1-го по 11-й клас переведені на дистанційний режим навчання. Також заборонені масові заходи, кафе і ресторани працюють на винос, закриті театри, кінотеатри, розважальні центри.

Відзначимо, вся Миколаївська область віднесена до «червоної» зони карантину з 27 березня.

 

Одеська область

«Червона» зона діє в Одеській області з 23 березня. На дистанційне навчання перейшли учні 5-11 класів, школярі початкових класів продовжують вчитися очно.

Закрито кафе і ресторани, розважальні та культурні заклади, непродовольчі магазини. Громадський транспорт працює з обмеженням пасажирів за кількістю місць для сидіння.

 

Харків

Харківська область знаходиться під загрозою «червоного» рівня епіднебезпеки, а з 10 квітня в Харкові почнуть діяти додаткові карантинні заходи.

За рішенням місцевої влади, з суботи в місті обмежується режим роботи кафе і ресторанів, а також непродовольчих магазинів – до 20:00.

У понеділок, 12 квітня школярі 5-11 класів перейдуть на дистанційний формат навчання. При цьому учні 1-4 класів продовжать відвідувати навчальні заклади. Метро і громадський транспорт працюватимуть в звичайному режимі.

 

Дніпро

Посилений карантин в Дніпрі введений з 24 березня по 13 квітня. Незважаючи на те, що Дніпропетровська область знаходиться в «помаранчевій» зоні, міська комісія з надзвичайних ситуацій заборонила присутність глядачів на спортивних матчах.

Також обмежено час для пільгових перевезень пасажирів – тільки з 10:00 до 15:00. В закладах торгівлі заборонено обслуговування покупців, якщо не дотримується умова – не більше 1 людини на 10 кв.м. З 29 березня школярі 5-11 класів навчаються дистанційно.

 

Вінницька область

Регіон знаходиться в «помаранчевій» зоні, але з 3-го по 12 квітня у Вінницькій області діють обмеження локдауну.

Так, заборонені масові заходи, робота театрів, кіно, прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, проведення релігійних заходів у приміщенні при недотриманні умови – 1 людина на 5 кв.м, на вулиці – соціальна дистанція не менше 1,5 м. Школярі 1-11 класів перейшли на дистанційне навчання.

 

Херсонська область

Протягом декількох днів у регіоні погіршується ситуація з захворюваністю на коронавірус. Хоча Херсонська область залишається єдиним регіоном в «жовтій» зоні, 8 квітня регіональна комісія з ТЕБ та НС прийняла рішення про посилення карантину.

Зокрема, забороняється: прийом відвідувачів в кафе і ресторанах, робота ТРЦ, непродовольчих магазинів, спортзалів, проведення масових заходів, діяльність непродовольчих ринків.

Також забороняється відвідування дитячих садків. Громадський транспорт працюватиме з обмеженням кількості пасажирів – не більше 50% місць для сидіння.

 

Івано-Франківська область

Карантин на Прикарпатті посилили 26 лютого. У регіоні були введені обмеження «червоної» зони, на в'їздах і виїздах в область встановили КПП, на карантин закрили гірськолижний курорт «Буковель». «Укрзалізниця» припинила посадку та висадку пасажирів на станціях Івано-Франківської області.

На початку квітня епідситуація дещо стабілізувалася. 29 березня в регіоні зняли блокпости. З 5 квітня школярі 1-4 класів повернулися за парти, відкрили дитячі сади. Як заявили в МОЗ, при збереженні такої динаміки область найближчим часом може вийти з «червоної» зони.

Також стало відомо, що на 8 квітня Закарпатська область вийшла на «помаранчевий» рівень карантину. Однак для скасування «червоної» зони необхідно, щоб показники трималися як мінімум 5 днів.

 

Закарпатська область

Анатолій Полосков, голова Закарпатської облдержадміністрації повідомив, що 11 квітня Закарпаття нарешті вийде з «червоної» зони, в якій перебувало понад місяць.

10 квітня під головуванням Міністра охорони здоров'я Максима Степанова відбулося позачергове засідання Державної комісії ТЕБ та НС.

За його результатами прийнято рішення скасувати з 00:00 годин 11 квітня 2021 р. «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Закарпатської області.

Одночасно Державна комісія ТЕБ та НС доручила регіональній та місцевим комісіям прийняти рішення щодо посилення обмежень в окремих громадах, де рівень поширення COVID-19 залишається високим

За даними МОЗ, з 12 квітня Закарпатська область перебуває у "жовтій" зоні. 

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

На підставі: РБК-Україна

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»

  • Уряд встановив виплати до Дня Незалежності: хто отримає?
    До Дня Незалежності сотні тисяч українців отримають разові грошової виплати. Це стосується ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та членів сімей загиблих захисників і захисниць
    Сьогодні 16:2828
  • Е-постанови та направлення на ВЛК: як отримати через Резерв+?
    З 1 квітня е-формат постанов стане обов’язковим для всіх ВЛК. Як працює електронне направлення? Що буде, якщо згенерувати е-направлення і не прийти на ВЛК? Що таке електронна постанова ВЛК? Чи видадуть рішення ВЛК на руки після огляду? Відповідає Міноборони
    Сьогодні 15:532 754
  • Оновлено Перелік ТОТ та територій бойових дій
    Мінрозвитку оновило Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ. Перелік не є фіксованим, тож з часом його можуть знову змінювати (щодо цього оновлюватимемо цю новину)
    Сьогодні 12:5692
  • МОН пропонує надати відстрочки для педагогів позашкілля
    Відповідну пропозицію МОН подало до проєкту Закону щодо прав педагогічних працівників та здобувачів освіти. Документ ухвалено на засіданні КМУ та буде подано на розгляд Верховній Раді
    28.04.202525
  • Законопроєкт про аліменти доопрацьовуватимуть
    Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання законопроєкт щодо окремих питань сплати аліментів на утримання неповнолітньої дитини
    28.04.202560