Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Житлова субсидія для переселенців: хто зможе оформити?

Переселенці мають право оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Про це поговоримо далі

Житлова субсидія для переселенців: хто зможе оформити?

Контактний центр 1551 на своїй сторінці у facebook розповідає наступне.

СУБСИДІЇ ДЛЯ ВПО: ЯК ОФОРМИТИ ТА ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ

Згідно з повідомленням на сайті Урядового контактного центру, субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні призначають одному із членів домогосподарства:

  • які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку);
  • які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди) житла (орендарі), за рішенням суду, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
  • які не зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, у разі, коли вони є ВПО.

Коли людина звертається за субсидією, вона повинна задекларувати усіх, хто живе у домогосподарстві. Це можна зробити, додавши до заяви документи, які підтверджуватимуть проживання за фактичною адресою домогосподарства.

Варто зазначити, що субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання людини та за місцем її фактичного проживання.

Для того, аби подати заяву на отримання субсидії, ВПО необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення (УСЗН) за місцем проживання з таким набором документів:

  • заява на призначення субсидії;
  • декларація про сукупний дохід сім'ї;
  • дані про тих, хто живе у домогосподарстві;
  • довідки, які дають право на пільги;
  • паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • довідка про статус ВПО.

Дізнатися, чи призначили субсидію та її розмір можна на порталі subsidii.ioc.gov.ua. Для цього необхідно вказати адресу проживання, а потім підтвердити, що ви не робот. У наступному вікні з’явиться уся інформація про статус заяви на субсидію.

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»