• Посилання скопійовано

Як підтвердити страховий стаж, отриманий в Україні, у випадку безробіття за кордоном?

Для підтвердження страхового стажу на випадок безробіття між Україною та Польщею заявник подає компетентній установі відповідну довідку на узгодженому формулярі UA/PL «Довідка про періоди, розглянуті з метою призначення та виплати допомоги по безробіттю»

Як підтвердити страховий стаж, отриманий в Україні, у випадку безробіття за кордоном?

Державний центр зайнятості надає роз’яснення щодо отримання документації, що дозволяє українським мігрантам підтвердити свій страховий стаж за кордоном у випадку безробіття. Найчастіше до служби зайнятості з метою підтвердження страхового стажу для нарахування виплат по безробіттю звертаються українці, що перебувають в Польщі, Естонії, Латвії, Болгарії.

Угоди про соціальне забезпечення у цих країнах Україна підписала протягом 2001 - 2012 років, проте саме з початком повномасштабного вторгнення спеціалісти «гарячої лінії» значно частіше працюють з такими запитами мігрантів.

Відповідно до норм законодавства України та міжнародних договорів, передбачене взаємне визнання страхового стажу, тому період роботи громадян України в інших державах зараховується до страхового стажу для визначення розміру допомоги по безробіттю.

Так, зокрема для підтвердження страхового стажу на випадок безробіття із Польщею заявник подає компетентній установі договірної сторони, до якої він звертається за допомогою по безробіттю, довідку на узгодженому формулярі (формуляр UA/PL «Довідка про періоди, розглянуті з метою призначення та виплати допомоги по безробіттю»). Цей документ, власне, підтверджує страховий стаж на випадок безробіття, набутий на території іншої договірної сторони.

У формулярі підтверджуються також періоди отримання допомоги по безробіттю, згідно із законодавством іншої договірної сторони.

Також, наприклад, за запитом компетентних органів Республіки Болгарії Державним центром зайнятості надається Довідка про страховий (трудовий) стаж в Україні (УКР/БГ 3).

У випадках з Естонією та Латвією така інформація надається шляхом відповідей на запити.

Крім самого запиту на підтвердження страхового стажу на випадок безробіття на адресу Державного центру зайнятості, також мають міститись копії документів, а саме:

  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків в Україні;
  • відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, які безоплатно надаються Пенсійним фондом України онлайн на запит особи, або ж завірену власноруч трудову книжку (відмітка про засвідчення копії документа повинна складатися зі слів: «Згідно з оригіналом», підпис особи, яка засвідчує копію, її ім’я та прізвище, дата засвідчення копії);
  • підтвердження зміни попереднього прізвища чи імені (у разі їх зміни);
  • підтвердження адреси зареєстрованого місця проживання.

У випадках якщо заявник займався підприємницькою діяльністю як фізична особа - підприємець та має страховий стаж або перебував у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (починаючи з 01.01.2016), можна подати «Індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру» (форма ОК-7), які безплатно надаються Пенсійним фондом України на відповідний запит.

Джерело: Державна служба зайнятості

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»