• Посилання скопійовано

Рада ЄС погодила нові правила перетину кордону Євросоюзу!

Рада ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ затвердила позиційний документ щодо поступового запуску нової цифрової системи управління кордонами, яка збиратиме біометричні дані громадян третіх країн, що в’їжджають у ЄС. Це стосуватиметься й українців

Рада ЄС погодила нові правила перетину кордону Євросоюзу!

Finance.ua розповідає, що Рада ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ затвердила позиційний документ (general approach) щодо поступового запуску нової цифрової системи управління кордонами Entry/exit system (EES), яка збиратиме біометричні дані громадян третіх країн, що в’їжджають у ЄС.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Рада ЄС 5 березня досягла спільної позиції щодо нового Регламенту ЄС, який має ввести в силу нову цифрову прикордонну систему Entry/exit system (EES) для реєстрації біометричних даних (відбитки пальців або фото) осіб, які перетинають зовнішні кордони ЄС з метою короткострокового перебування.

«Радий, що під час польського головування в Раді ЄС, яка займається питаннями безпеки, вдалося досягти такого значного прогресу в контролі та захисті наших зовнішніх кордонів. Прийняте рішення є, з одного боку, гнучким, а з іншого – гарантує безпеку міграційних пересувань», – заявив Міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Томаш Симоняк на пресконференції.

У затвердженому документі немає згадки про чітку дату старту впровадження обов’язкового збору біометричних даних подорожувальників на кордонах ЄС. Втім, джерела у Брюсселі стверджують, що це має бути осінь, а точніше – жовтень 2025 року.

Єврокомісар з внутрішніх справ та міграції Магнус Брюннер не підтвердив дані щодо старту роботи Entry/exit system у жовтні чи принаймні восени, але й не спростував їх.

«Жовтень – це також осінь, а не весна», – пожартував він.

«Краще поки не говорити про конкретні дати. Але можу сказати, що ми повинні переконатися, що в нас не буде ніяких затримок… Маємо бути швидкими, бо нам важливо знати, завдяки вказаній системі, хто наразі перебуває в Європейському Союзі, з якою метою, на який час і де. Це дійсно важливо, і це те, над чим ми працюємо», – додав Магнус Брюннер.

Своєю чергою, Томаш Симоняк, відповідаючи на запитання про наслідки запровадження системи в’їзду-виїзду на польсько-українському кордоні, заявив, що «перебуває в контакті з українськими партнерами».

«Ситуація на польсько-українському кордоні виглядає таким чином: кількість людей, які намагаються перетнути кордон в обох напрямках, приблизно однакова. Тому ми не прогнозуємо якихось серйозних специфічних проблем, як технічних, так і щодо чіткого управління на зовнішньому кордоні Європейського Союзу», – розповів польський міністр.

«Часовий горизонт, який був згаданий Комісією, є достатнім для того, щоб ми могли пояснити все нашим українським партнерам. Я не очікую, що це буде критичним моментом», – запевнив Томаш Симоняк.

Варто зауважити, що після затвердження у Раді ЄС Регламент про Entry/exit system має бути винесений на обговорення і голосування у Європейському парламенті.

Джерело: FINANCE.UA

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»