Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Аграрії звертаються до влади з проханням продовжити дію пільгових кредитів

Агроспільнота закликає урядовців підтримати українського аграрія та розглянути можливість забезпечення агротоваровиробників дешевими кредитними ресурсами

Аграрії звертаються до влади з проханням продовжити дію пільгових кредитів

УКАБ разом з провідними громадськими об’єднаннями агросектору звернулися зі спільним листом до Міністерства фінансів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України з проханням забезпечити фінансові умови  ведення сільськогосподарської діяльності в Україні.

Незважаючи на вкрай складні умови, працюючи інколи навіть під обстрілами, та відсутність достатньої кількості обігових коштів, українські аграрії відгукнулись на заклик Президента України та засіяли навесні цього року понад 80% запланованих площ.

Як йдеться у зверненні, вдале проведення весняної посівної кампанії відбулось завдяки злагодженій роботі бізнесу та місцевих органів влади, а також значної допомоги з боку Уряду, зокрема надання можливості сільськогосподарському товаровиробнику отримати кредити в банках під державні гарантії (80 %) з пільговою ставкою 0% річних.

Розуміючи свою роль у забезпеченні продовольчої безпеки не лише в Україні, а й у світі в цілому, український фермер усі наявні фінансові ресурси інвестував у весняну посівну та поточну збиральну кампанії, сподіваючись скоро продати свій урожай минулого року і, таким чином, поповнити власні обігові кошти та виконати свої зобов’язання перед банками.

“Однак, через блокування морських портів та високі витрати на логістику альтернативними шляхами, обсяг експорту українських агропродовольчих товарів є незначним у порівнянні з довоєнним періодом. Пересічний аграрій змушений реалізовувати минулорічний врожай за вкрай низькими цінами, що інколи є нижчими його собівартості. Наразі всі учасники сільськогосподарського виробничого процесу знаходяться на межі виживання через брак фінансових ресурсів, що ставить під загрозу подальше ведення аграрного бізнесу в Україні”, – наголошується у зверненні. 

Враховуючи вищезазначене, агроспільнота закликає урядовців підтримати українського аграрія та розглянути можливість забезпечення агротоваровиробників дешевими кредитними ресурсами, зокрема: 

  • продовжити період надання кредитних ресурсів під державні гарантії до кінця року; 
  • пролонгувати діючі кредитні угоди за пільговими ставками; 
  • збільшити вдвічі (до 120 млн грн) максимальний ліміт за кредитами, який підлягає здешевленню аби ті, хто вже отримали кредит і поки не змогли реалізувати свою продукцію, продовжили свою діяльність.

Джерело: Український клуб аграрного бізнесу

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»