• Посилання скопійовано

Скільки втратив доходу кожен ФОП через війну?

За даними Європейської бізнесасоціації, кожен пʼятий підприємець втратив понад $100 000 через війну

Скільки втратив доходу кожен ФОП через війну?

«Мінфін» розповідає, що протягом останніх місяців суттєво зросли втрати, що зазнає малий та середній бізнес внаслідок війни. Кожен пʼятий МСБ оцінює втрати в понад $100 000. Про це свідчать результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією.

 

Втрати бізнесу

27% опитаних підприємців оцінюють втрати в суму до $10 000, 28% – в діапазоні $10 000-50 000, ще 13% – в діапазоні $50 000-100 000, а 20% – понад $100 000, що в півтора рази більше, ніж у травні. Про відсутність втрат повідомляють тільки 5% підприємців.

При цьому 22% опитаних бізнесів повідомляють про збитки майну чи активам безпосередньо внаслідок бойових дій. З них наразі 23% знаходяться на етапі фіксування збитків, а 11% звернулися до правоохоронних органів.

Інші 63% не вчиняли жодних дій, направлених на фіксацію чи відшкодування збитків внаслідок бойових дій. Водночас 14% компаній повідомляють, що мають офіси чи виробництва на окупованих територіях.

 

Відновлення бізнесу

Вже майже третина підприємців, а саме 28% відновили свою роботу у повному обсязі, 37% – частково, і 16% МСБ досі не працюють. Порівняно з травнем збільшилась кількість компаній, що відновили повну роботу, тоді повноцінно працювали 21% компаній, 38% – частково, і 17% не працювали взагалі. Серед непрацюючих бізнесів 12% планують відновити роботу, а 4% можуть незабаром закритися.

Оцінка підприємцями власної фінансової стійкості лишається стриманою. Наразі 27% повідомляють, що їх фінансових резервів вистачить на кілька місяців, раніше таких було 34%. Ще 11% мають резервів на один місяць, а інші 20% – на пів року. Тільки 6% мають достатньо фінансових резервів на рік і більше.

Кількість компаній, що вичерпали свої резерви, дещо збільшилась порівняно з травнем – з 29% до 32%.

Можливості бізнесу виплачувати зарплати дещо покращились, однак компанії почали частіше вдаватися до скорочення персоналу. В півтора рази збільшилась кількість компаній, що вимушені звільняти співробітників – з 12% до 18%.

Водночас зросла кількість підприємств, що виплачують зарплату у повному обсязі – з 23% до 34%. Ще 25% бізнесів дещо скоротили виплати, і тільки 15% наразі не мають змогу виплачувати співробітникам винагороду.

Джерело: Мінфін

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»