• Посилання скопійовано

У ВРУ розглядають питання впровадження трудової військової повинності

За планами нардепів бізнес із залученням своїх ресурсів повинен буде надавати необхідні послуги та виконувати роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові

У ВРУ розглядають питання впровадження трудової військової повинності

ВРУ розповідає, що у Комітеті з питань економічного розвитку є напрацьовані ініціативною групою за лідерства Голови Комітету Дмитра Наталухи пропозиції щодо економічного бронювання, які надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.

 «Українському бізнесу ВСЕ ОДНО потрібно бронювання, бо він має працювати, – розповідає Дмитро Наталуха.

Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним.

Тільки бізнес є головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні. Хоче цього хтось, чи ні. Шлях через постанови Уряду – морально та технічно застарів.

Стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець.

Економічне бронювання – це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки.»

«Поряд з економічним бронюванням, частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація, – розповідає голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук.

 Мета цього підходу – заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.

Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання.

Ми маємо усвідомити і визнати, що держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави – це кошти платників податків. Єдине, безумовно доступне нам джерело цих коштів – це працююча економіка!

Не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії.»

***

Читайте також: У ВРУ навели переваги майбутнього впровадження економічного бронювання

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»