• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Бізнес просить визначати початкові ціни на спецдозволи на підставі ринкових цін на товарну продукцію

Вилучено з «Моїх новин»

На офіційному вебсайті Державної служби геології та надр оприлюднили затверджені ціни на одиниці товарної продукції гірничого підприємства на IV квартал 2024 року. Ці ціни вкотре значно перевищують аналогічні у попередніх періодах

Бізнес просить визначати початкові ціни на спецдозволи на підставі ринкових цін на товарну продукцію

ЕВА зазначає, що бізнес просить визначати початкові ціни на спеціальні дозволи, ґрунтуючись на ринкових цінах на товарну продукцію.

17 жовтня 2024 на офіційному вебсайті Державної служби геології та надр України оприлюднили затверджені ціни на одиниці товарної продукції гірничого підприємства на IV квартал 2024 року. Ці ціни вкотре значно перевищують аналогічні у попередніх періодах. Як наслідок, блокується вчинення будь-яких дій із певними дозволами на користування надрами, що потребують здійснення плати (зборів).

До прикладу, ціна для кам’яного вугілля у І кварталі 2024 року була 4246,30 грн за тонну, у ІІІ – 4658,1 грн, а в IV – уже 81718,10 грн за тонну. Щодо інших корисних копалин приріст відбувся у понад 26 разів.

Представники бізнес-спільноти вже наголошували на недосконалості підходу з визначення ціни одиниці товарної продукції гірничого підприємства. Тож, на думку представників бізнесу, необхідно переглянути Методику визначення початкової ціни продажу на аукціоні (електронних торгах) спеціального дозволу на право користування надрами, затверджену Постановою КМУ №1374.

Бізнес переконаний, що визначення цін на корисні копалини має ґрунтуватися на значеннях фактичної ціни реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства за останній звітний період. Така процедура працюватиме за аналогією до обрахунку цін на вуглеводні.

За результатами зустрічей та запитів Асоціації, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна служба геології та надр України розробили проєкт змін до Методики. Експерти Комітету надрокористування Асоціації вдячні Уряду за врахування позиції бізнес-спільноти та підтримують запропоновані зміни.

Бізнес сподівається на оперативне внесення переглянутих положень до МетодикиЕксперти Асоціації впевнені, що прийняття пропонованих змін сприятиме розблокуванню діяльності сектору.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»