Міністерство фінансів України розповідає, що у Києві відбувся захід «Матриця реформ: Зміцнення основ економічного зростання для вступу до ЄС».
Метою було зібрати разом представників Уряду, міжнародних партнерів, економічних експертів, бізнесу та громадських організацій для обговорення необхідних кроків для економічного розвитку України.
Захід було організовано за участю Світового банку і Європейського Союзу та за сприяння KSE й Офісу відновлення та реформ Кабінету Міністрів (за підтримки EBRD Ukraine MDA).
Дискусія присвячена прогресу реформ в Україні на шляху до європейської інтеграції, підтримки макроекономічної стабільності та подальшого економічного зростання.
Також учасники заходу розглянули останнє оновлення Матриці реформ – інтерактивного інструменту для відстеження рекомендацій та умов співпраці з міжнародними партнерами.
На відкритті виступили Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та Керуюча директорка Світового банку з питань операційної діяльності Анна Б'єрде. Серед обговорених тем – виконання Україною Матриці реформ, прогрес на шляху до європейської інтеграції та зміцнення економіки та роль міжнародної підтримки у впровадженні реформ.
Від Мінфіну у панельних дискусіях взяли участь Міністр фінансів України Сергій Марченко та Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін.
Сергій Марченко разом із Віцепрем'єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністеркою юстиції України Ольгою Стефанішиною, Віцепрезиденткою Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллою Бассані та Послинею ЄС в Україні Катаріною Матерновою обговорили прогрес впровадження реформ в Україні, виконання євроінтеграційних зобов'язань та вплив реформ на економічне зростання.
Було відзначено Матрицю реформ як ефективний інструмент, який забезпечує прозорість та оптимізацію роботи над умовами співпраці з міжнародними партнерами.
«Матриця реформ вирішує три ключові задачі: дозволяє чітко визначити відповідальних, дедлайни, етапи впровадження заходів; підтримує послідовну та систематизовану роботу над реформами; а також оцінює вплив політик на економіку України. Це все сприяє ефективній роботі над умовами програм співпраці з партнерами, демонструючи прозорість Уряду України на цьому шляху», – сказав Сергій Марченко.
Щодо заходів, які стимулюватимуть економічне зростання та сприятимуть євроінтеграції, Міністр фінансів назвав: подальший розвиток інновацій, ринку критичних ресурсів та військової сили, оборонно-промислового комплексу:
«Це ті напрями, в яких Україна вже має переваги. Подальший їх розвиток дозволить підтримати відновлення економіки країни та стане конкурентною перевагою на ринку ЄС».
Під час дискусійної панелі присвяченій макроекономічній та фіскальній стабільності Денис Улютін зазначив, що стійкість державних фінансів є невідʼємною складовою макроекономічної стабільності, економічного розвитку та євроінтеграції України. У цьому контексті він розповів про заходи, які вдосконалюють бюджетне планування в умовах невизначеності.
«Сьогодні, навіть в умовах повномасштабного вторгнення рф, Мінфін повертається до найкращих практик бюджетного процесу, зосереджуючись на таких ключових напрямах, як середньострокове бюджетне планування та управління фіскальними ризиками. Крім того, у Державному бюджеті на 2025 рік Мінфін впроваджує новий механізм управління публічними інвестиціями. Цей підхід спрямований на систематизацію всіх проєктів відповідно до відновлення та розвитку, що є особливо актуальним за умов обмеженості ресурсів», – зазначив Перший заступник Міністра фінансів.
Також Денис Улютін наголосив, що реформування системи управління державними фінансами є одним із напрямів, над яким Мінфін працює, щоб наблизити українські політики до норм ЄС.
До обговорення також долучились представники Національного банку України, Європейської Комісії, Світового банку та Міжнародного валютного фонду.