• Посилання скопійовано

Що буде з торгівлею з ЄС після 5 червня?

У Мінагрополітики обговорили формування подальшої торгової політики з Євросоюзом після 5 червня 2025 року. Докладніше – у новині

Що буде з торгівлею з ЄС після 5 червня?

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України пройшла спільна нарада Міністра Віталій Коваля з віцепрем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністеркою юстиції України Ольгою Стефанішиною, заступником Міністра економіки – торговим представником України Тарасом Качкою, а також представниками галузевих асоціацій та об’єднань. Розповідає Урядовий портал.

Участь у засіданні також взяли перший заступник Міністра Тарас Висоцький, заступниця Міністра Оксана Осьмачко, керівники структурних підрозділів Міністерства.

Головна тема наради – майбутнє торгівлі з Європейським Союзом після завершення дії автономних торговельних преференцій 5 червня, формування подальшої політики у сфері аграрної торгівлі, зокрема в межах статті 29 Угоди про асоціацію з ЄС.

«Позиція аграрного сектору України залишається незмінною. Ми підтримуємо прозору й справедливу торгівлю та партнерство, в якому збалансовано враховані інтереси як українських виробників, так і європейських фермерів. Консенсус щодо механізму регулювання експорту має бути досягнутий до кінця липня. Переговори тривають», – наголосив Віталій Коваль.

Ольга Стефанішина повідомила про перебіг переговорного процесу з Європейською Ккомісією щодо торгової політики з Україною.

«Україна та Європейська Комісія досягли принципових домовленостей щодо проміжного рішення у сфері торгівлі, яке вступить в силу після 5 червня та має на меті забезпечити безперервність експорту української продукції до ЄС. Обидві сторони погодились до кінця липня цього року визначитись зі сталим форматом торговельної співпраці. Наступні тижні будуть вирішальними для досягнення взаємовигідного та довгострокового рішення», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Крім того, Міністр агрополітики зазначив, що Україна і ЄС мають бути рівноправними партнерами. Віталій Коваль підкреслив: Україна - не загроза ЄС, а можливість стати разом з нами сильнішими.

Міністр також подякував представникам агроасоціацій за аналітику та напрацювання в процесі формування єдиної позиції на переговорах з ЄС.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»