На Черкащині 160 касових апаратів уже формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери податкової служби. Найбільш активними у цьому сенсі є уманські підприємці – їхня частка у загальній кількості становить 35 %.
Проте число РРО, підключених до системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій через мережу Інтернет, зростає надто повільно. «Законодавчі норми, що впроваджують дистанційний моніторинг касових операцій, набрали чинності з 1 січня цього року. І задля необтяжливого переходу до роботи за новими правилами користувачам реєстраторів розрахункових операцій слід дуже оперативно звертатись до сервісних центрів з приводу купівлі або модернізації парку апаратів, адже адаптаційний період відведений на цей процес спливає 1 липня. Штрафи за відсутність електронної стрічки до цього часу не застосовуватимуться», – відзначає заступник голови ДПС у Черкаській області Павло Шпундра. За його словами в області використовується 7218 реєстраторів розрахункових операцій. Майже 2 тисячі з них – у Черкасах. Підприємцям слід прискорити процедуру переходу на податкову звітність з РРО у режимі «он-лайн» і не відтягувати її до останнього.
З повним переліком моделей реєстраторів розрахункових операцій, що наразі відповідають вимогам закону і часу та включені до Державного реєстру, можна ознайомитися тут >>>