Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

ДРС пропонує звузити перелік груп товарів щодо яких вимагатиметься застосування РРО

У ДРС відбулося обговорення проекту постанови КМУ, яким затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО

Нагадаємо, що проект постанови КМУ "Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій та внесення змін до Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів" був оприлюднений Мінекономрозвитку 27 лютого 2017 р.

З проектом постанови КМУ та супровідними матеріалами до нього можна ознайомитись тут>>

Документ стосується суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Для них хочуть запровадити обов’язкове застосування РРО під час реалізації таких товарів. Це нововведення поширюється і на підприємців, які користуються спрощеною системою оподаткування, незалежно від обраної ними групи єдиного податку й обсягу річного доходу. Визначальною умовою для застосовування РРО є реалізація відповідного виду товарів, а саме — технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

У додатку до проекту постанови зазначено список товарів, які не можна буде продавати без касових апаратів. У цьому переліку – кілька десятків позицій, починаючи від класичної електроніки та побутової техніки і закінчуючи такою «дрібницею» як ваги, праски, фени, годинник, електробритви, ігрові приставки, окуляри, дитячі візки, настільнi або кiмнатнi ігри, включаючи столи для гри у пiнбол тощо.

Зрозуміло, що більшість дорогої і складної техніки і так продається в магазинах, з проведенням операції через касовий апарат, видачею покупцеві чека та гарантійного талона. Але безліч недорогих моделей, скажімо, тих же фенів, годинників, окулярів, колясок, успішно реалізуються на ринках, природно, виключно за готівку. Ось на такий товар і готується основний удар.

Голова Служби Ксенія Ляпіна зазначила, що рішення про погодження цього документу ДРС прийматиме з урахуванням думки усіх учасників ринку.

«Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій має бути точковим і обґрунтованим, а також сконцентрованим на переліку найбільш ризикових товарів за чітко визначеними критеріями», – зазначила Голова Державної регуляторної служби України.

Нагадаємо, раніше ДРС вже закликала всіх зацікавлених фізичних та юридичних осіб долучитись до розгляду змістовного наповнення проекту постанови Кабінету Міністрів України, який на даний час знаходиться на розгляді у Державній регуляторній службі України.

З метою прийняття остаточного та виваженого рішення стосовно подальшої долі проекту акта, просимо пропозиції та зауваження до проекту надсилати на адресу Державної регуляторної служби України: [email protected]

Джерело
Державна регуляторна служба України
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Єдиний податок , РРО , Торгівля

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 33

Новини по темі

Консультації по темі