Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Під час продажу яких складних побутових товарів потрібен РРО - перелік від Кабміну

Нарешті оприлюднено постанову КМУ, якою затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО. Перелік містить 8 груп товарів

Історія з переліком складних побутових товарів, для яких потрібен РРО, наближається до завершення...

Нагадаємо, що відповідна норма Закону про РРО щодо обов’язкового застосування РРО всіма суб’єктами господарювання при продажу технічно складних побутових товарів діє ще з 1 січня 2017 року. 

У п. 296.10 ПКУ  також внесено зміни щодо застосування РРО фізособами-"єдинниками" з цього приводу. Так, РРО не буде застосовуватися платниками єдиного податку:

• першої групи;

• другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 

Тож "єдинники", які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні будуть застосовувати РРО в обов’язковому порядку незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу. 

 

Але пам'ятайте, що суб'єкти господарювання мають застосовувати РРО, якщо оплата за відповідні товари проводиться у готівковій формі. Докладніше про види безготівкових розрахунків читайте тут.

Щодо переліку товарів, для продажу яких потрібні РРО, то Кабмін мав його затвердити до 31.03.2017 р. І він практично встиг. Адже уже  16 березня було відомо, що такий перелік затверджений. Щоправда, з умовою подальшого редагування, оскільки документ не був попередньо погоджений з Держрегуляторною службою. За тиждень ДРСУ повідомила, що їй вдалося майже вдвічі скоротити перелік груп товарів, щодо яких вимагатиметься застосування РРО. Але як саме в результаті змінився перелік - залишалось лише здогадуватись.

І ось нарешті 6 квітня ввечері Кабмін таки опублікував текст постанови на своєму веб-сайті.

 

При продажу яких складних побутових товарів буде потрібен РРО

Отже, постановою КМУ від 16.03.2017 р. № 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО.

 

Перелік містить вісім груп товарів:

  1. «Вироби із чорних металів»,
  2. «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»,
  3. «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»,
  4. «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»,
  5. «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя»,
  6. «Годинники всіх видів та їх частини»,
  7. «Музичні інструменти; їх частини та приладдя»,
  8. «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».

 

Загалом в групах понад 50 підгруп і усього понад 300 позицій товарівПовністю з переліком можна ознайомитись тут>> 

Окрім того, постановою внесено зміни до Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів, затвердженого постановою КМУ від 11.04.2002 р. № 506. З цього Порядку виключено додаток 1 "Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні".

 

Коли набирають чинності ці зміни

Постанова №231 опублікована сьогодні, 7 квітня, в "Урядовому кур'єрі" №66/2017 і набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.  

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Єдиний податок , Підприємці , РРО , Торгівля

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 124

Новини по темі

Консультації по темі