Фахівці НБУ у відповідь на запитання «Який порядок буде з виплатою заробітної плати готівкою? Наприклад, якщо виплаті підлягає сума 5555.51 грн або 5555.57 грн» у коментарях до свого посту щодо округлення розрахунків у Facebook надали таку рекомендацію:
«Після 01 жовтня 2019 року при виплаті заробітної плати з кас підприємства радимо зазначати у видатковому касовому ордері або видатковій відомості суми виплат у сумах, кратних 10 копійкам.
Також рекомендуємо застосовувати практику нарахування сум заробітної плати з урахуванням частки у копійках як кредиторської/дебіторської заборгованості, що переходить на наступний місяць, що не викликає необхідності в округленні нарахованих сум.
Крім того зазначаємо, що відповідно до пункту 2 статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» відображення та облік зазначених вище операцій відноситься до питань організації бухгалтерського обліку на підприємстві і належить до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.
Одночасно зазначаємо, що одним зі шляхів уникнення незручностей під час виплат заробітної плати може бути укладення відповідного договору з обслуговуючим банком та здійснення перерахування зазначених виплат на рахунки працівників, оскільки під час здійснення безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюється (пункт 6 постанови Правління НБУ від 15.03.2018 №25)».
Зазначимо, що Мінфін наразі ще не надавав роз'яснень щодо питань округлення сум зарплати до виплати та не вказував, як це проводити в обліку.
- Про правила округлення (на підставі роз’яснень від НБУ та податківців) ми писали тут,
- Грунтовну аналітику та рекомендації від фахівців редакції "Дебет-Кредит" - як діяти з 1 жовтня - читайте тут,
- Відеоконсультацію від Тетяни Мойсеєнко дивіться на Ютуб-каналі наших партнерів 7eminar.com,
- А обговорення серед колег-бухгалтерів вже майже тиждень ведуться у нашій найбільшій бухгалтерській групі на Фейсбук. Приєднуйтесь!