• Посилання скопійовано

ДПС нагадала про обов’язкове застосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій

Усі СГ (крім фізосіб-«єдинників» І групи) під час здійснення розрахункових операцій мають проводити їх через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи на повну суму проданих товарів (наданих послуг) з видачею відповідних розрахункових документів

ДПС нагадала про обов’язкове застосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій

ДПС у Черкаській області нагадує, що всі платники податків зобов’язані дотримуватися вимог чинного діючого законодавства, у тому числі щодо проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. 

Так, суб’єкти господарювання (СГ), які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.  

Звертаємо увагу, що чинним законодавством тільки платникам єдиного податку першої групи надано право у разі здійснення розрахункових операцій не застосовувати РРО/ПРРО. 

Нагадуємо, що СГ – платники єдиного податку першої групи – це фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. 

Таким чином, усі СГ (крім ФОПів – платників єдиного податку першої групи) у разі здійснення розрахункових операцій зобов’язані проводити такі операції через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи на повну суму проданих товарів (наданих послуг) з видачею відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання цих розрахункових операцій. 

Джерело: ДПС у Черкаській області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»