Опендатабот розповідає, що 3 млрд оплат через ПРРО здійснили українці за 9 місяців 2024 року, за даними Державної податкової служби. Це майже половина від усіх операцій від початку роботи системи (2020 рік). Водночас середня сума у чеках громадян падає рік до року.
У 2,2 раза зросла кількість транзакцій через онлайн-каси (ПРРО) за 9 місяців 2024 року порівняно з відповідним періодом торік – до 3 млрд. Це майже половина від загальної кількості операцій за 4 роки існування системи.
Такий ривок транзакцій трапився через запровадження вимоги використовувати системи ПРРО та РРО для бізнесу. За порушення цього обов’язку на бізнес чекає штраф.
Для порівняння – у 24 рази відрізняється середня кількість операцій на місяць цьогоріч та у 2021 р.: 340 млн проти 14 млн.
Понад 2,35 трлн грн становить загальна сума чеків. З них майже половину українці витратили цьогоріч – 1,07 трлн грн. Минулого року відповідний показник становив 503 млрд грн, що у 2,1 раза менше.
Хоч українці витратили більше грошей, проте зробили вони це за рахунок збільшення кількості покупок та зменшення середнього чека. Наприклад, цьогоріч середній чек становив 345 грн. Це у 3,7 раза менше від 2020 року, коли ця сума дорівнювала 1300 грн.
«Підприємці все частіше обирають ПРРО замість залізних фіскальників. 90% клієнтів Poster наразі працюють саме з програмними реєстраторами. Серед причин – простота обслуговування та фінансова доступність, що є ключовим для бізнесу зараз. Попри популярність ПРРО у Мінфіні продовжує працювати міжвідомча робоча група, яка хоче зарегулювати й обмежити роботу програмних реєстраторів. На початку року, наприклад, озвучувалась ідея заборони офлайн-режим, що є небезпечним для роботи програмних реєстраторів загалом. Наразі робоча група обережніша у своїх ідеях і діях, тож сподіваємось, що ПРРО і надалі зможуть повноцінно працювати й допомагати наповнювати бюджет», – Родіон Єрошек, CEO та співзасновник української компанії з автоматизації закладів Poster.