• Посилання скопійовано

Через описку в адресі магазину ДПС нарахувала платнику величезний штраф

До податкового Комітету ВРУ звернувся ФОП, якому податківці нарахували штраф понад 307 тис. грн за описку в адресі магазину в чеку. Д. Гетманцев вважає це неприйнятним

Через описку в адресі магазину ДПС нарахувала платнику величезний штраф

Данило Гетманцев у своєму Телеграм-каналі повідомив, що до його Комітету надійшло звернення ФОПа з Одещини, якому податківці нарахували великий штраф через те, що в адресі магазину бракувало однієї букви:

«До мене неодноразово звертаються платники податків щодо безпідставного застосування штрафів з РРО.

У цьому випадку через описку  в адресі розташування ПРРО податківці Одещини донараховують платнику штраф у розмірі більше 307 тис. грн за помилкову видачу всіх чеків цим ПРРО.

Друзі, серйозно? 307 тис. за описку в адресі і всі вибиті чеки???

Неодноразово наголошував, що наше спільне завдання - це забезпечення повного безумовного використання РРО/ПРРО у продажах, а не примітивне донарахування штрафів. Тим більше там, де нарахування є незаконним. Чому? Читайте у моїй відповіді платнику.

Прошу податківців Одещини, і не тільки, задля уникнення непорозумінь відходити від профіскального ухилу у правозастосуванні у бік законності і справедливості. 

Це припинить дискредитувати і вас, і наші спільні реформи».

Також нардеп надав письмову відповідь на звернення ФОПа, яка додається до цього повідомлення. Що ж трапилося?

При поданні форми №20-ОПП платник припустився помилки: у договорі оренди магазину була зазначена адреса «вул. Церковна, 19а», а у формі № 20-ОПП помилково була зазначена адреса «вул. Церковна, 19». Ця ж помилка потім потрапила до усіх чеків, що їх видавав цей ФОП, а податківці визнали їх недійсними лише через те, що в адресі відсутня одна буква.

Д. Гетманцев у своїй відповіді наводить судову практику на користь ФОПа та зазначає, що помилка «не  вплинула  на  фактичне  здійснення розрахункових операцій і не була спрямована на ухилення від оподаткування, застосування штрафу є надмірним і необґрунтованим». До того ж її легко виправити.

А ми також додамо ще один аргумент на користь платника податків. Згідно з п. 2 розділу ІІ Положення №13 адреса господарської одиниці належить до обов’язкових реквізитів фіскального касового чека на товари (послуги). Але разом з цим є правило у п. 3 розділу І Положення №13: «У разі відсутності в документі хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення такий документ не прийматиметься як розрахунковий». У цьому випадку такий реквізит, як адреса господиниці, присутній і він дозволяє знайти цю господарську одиницю за адресою, нехай навіть і неточною. Отже, у податківців немає підстав говорити про повну відсутність цього реквізиту.

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»