• Посилання скопійовано

Перелік форм торгівлі без РРО планують уточнити: проєкт постанови

МОЗ створило проєкт постанови щодо уточнення переліку форм торгівлі, які зможуть не застосовувати РРО, та щодо збільшення граничного річного обсягу розрахункових операцій, які можна буде здійснювати без РРО

Перелік форм торгівлі без РРО планують уточнити: проєкт постанови

Міністерство охорони здоров’я України надало на погодження проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. №1336». Пересічному громадянину така назва документа нічого не скаже. А між тим, у ньому передбачається розширити право суб'єктів господарювання торгувати, не застосовуючи РРО! 

Звісно, що МОЗ таке розширення ініціює для аптек. У пояснювальній записці йдеться, що метою проєкту є підвищення доступності до лікарських засобів та медичних виробів у сільській місцевості. 

Існує Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік). Його було створено на виконання ст. 10 Закону про РРО і затверджено постановою КМУ від 23.08.2000 №1336Пункт 7 цього Переліку – це «роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села, селища».

На сьогодні у сільській місцевості, у разі відсутності аптеки та/або аптечного пункту, роздрібна торгівля лікарськими засобами здійснюється через мобільні аптечні пункти.

Або,  у разі відпуску лікарських засобів за окремим переліком, установленим МОЗ, -  у приміщеннях фельдшерських, фельдшерсько-акушерських пунктів, сільських, дільничних лікарень, амбулаторій, амбулаторій загальної практики - сімейної медицини. Але навіть такі приміщення -  не є місцем провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами у значенні, наведеному в Законі України «Про ліцензування видів господарської діяльності». 

Граничний річний обсяг розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО/ПРРО є обов’язковим, наразі становить  250 тис. гривень. 

Його і було визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2021 №1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. №1336»

Проте з того часу  валютні курси, що були встановлені Національним банком України, суттєво змінилися (а ліки в нас, дуже часто, іноземного походження). Завдяки інфляції зросли ціни і на вітчизняні ліки. 

Тобто, відбулося значне знецінення курсу національної валюти, що призвело до зростання вартості лікарських засобів і до зростання обсягів виручки сільских аптек.

А для того щоб залишитись в межах встановленого ліміту у сумі 250 тис. гривень, таким аптекам доводиться урізати свій асортимент і продавати значно менше товарів, ніж в 2021 році (на момент встановлення цього ліміту). 

 Отже, визначений постановою Кабінету Міністрів України граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) у розмірі 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт   продажу товарів (надання послуг) вже не відповідає реальним потребам забезпечення сільського населення, що призводить до погіршення доступності до необхідних лікарських засобів та медичних виробів. 

Тож пропонується:

  • установити граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО/ПРРО є обов’язковим, для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 4 і 7 Переліку - 500 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт   продажу товарів (надання послуг);
  • п. 7 Переліку сформулювати таким чином: «роздрібна торгівля лікарськими засобами та медичними виробами, а також надання медичних та ветеринарних послуг на території села, селища».

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»