
У Шполянському відділі обслуговування платників Звенигородської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Черкаській області відбулася телефонна «гаряча лінія» на тему: «Нюанси реєстрації та використання програмного РРО суб’єктами господарювання». На запитання платників податків відповідав старший державний інспектор Петро Стеценко.
Під час «гарячої лінії» посадовець поінформував, що реєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО) здійснюється на підставі заяви про реєстрацію ПРРО за формою №1-ПРРО. Така заява подається в електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет.
Платники дізналися, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, має перебувати на обліку в податковій службі. Також на обліку має перебувати господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку платник податків повідомляє контролюючий орган шляхом подання заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП.
Посадовець повідомив: якщо є наймана особа – касир, то суб’єкт господарювання повідомляє про сертифікати електронних підписів або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО. І тільки після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та завантаження програмного забезпечення, такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Водночас Петро Стеценко детально розповів про обов’язок використання РРО/ПРРО фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування та платниками єдиного податку другої-четвертої груп.