Як повідомляє прес-служба ВРУ, за законопроект №5180 проголосували 271 парламентарів.
Закон визначає статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя (далі - ВРП).
Згідно з Законом, Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.
Законодавчим актом встановлено:
- юридичний статус ВРП як колегіального, незалежного конституційного органу суддівського врядування, який діє у системі правосуддя України на постійній основі;
- порядок обрання (призначення) на посади членів ВРП за прозорими процедурами;
- підстави для звільнення члена ВРП з посади та підстави припинення його повноважень;
- порядок розгляду питань, що належать до повноважень ВРП, стосовно:
- формування суддівського корпусу;
- розгляду справ щодо порушення вимог законодавства про несумісність;
- дисциплінарного провадження щодо суддів;
- розгляду скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора;
- звільнення судді з посади тощо.
Прикінцевими та перехідними положеннями закону передбачено, що з дня набрання ним чинності Закон України "Про Вищу раду юстиції" втрачає чинність, а Вища рада юстиції реорганізовується шляхом утворення Вищої ради правосуддя. Міністр юстиції України та Генеральний прокурор України припиняють свої повноваження як члени Вищої ради юстиції.
Законом також передбачено механізм дообрання членів Вищої ради правосуддя на заміну тих, повноваження яких припиняються.
****
Найважливіше про прийняття Держбюджету-2017 та ще кількох пов"язаних з ним законів в ніч з 20 на 21 грудня читайте в редакційній статті тут>>