• Посилання скопійовано

ІПК ДПСУ від 29.06.2021 р. № 2541/ІПК/99-00-07-05-01-06

Про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.06.2021 р. №2541/ІПК/99-00-07-05-01-06

 

Державна податкова служба України розглянула звернення ТОВ «…» від …про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Згідно зі зверненнямтовариство навчає роботі з медичним обладнанням і планує приймати оплатуза допомогою системи Liqpayта готівкою.

Чи має товариство застосовувати РРО при проведенні розрахункових операцій з оплати надання послуг з навчання за допомогою системи Liqpay?

Чи має товариство застосувати РРО/ПРРОякщо оплатабуде здійснюватися і готівкою іLiqpay?

Правові засади застосування РРО та програмних РРОу сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі –
Закон №265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання,  які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення вимог щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Статтею 3 Закону №265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з п. 14 ст. 9 Закону №265 РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Отже, обов’язок суб’єкта господарювання застосовувати РРО/ програмні РРО при отриманні оплати за послуги залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу її здійснення.

РРО/програмний РРО може не застосовуватись при здійсненні товариством розрахунків за товари виключно у безготівковій формі:

- шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку;

- шляхом внесення коштів через касу банку (у тому числі онлайн-банкінг) з використанням реквізитів рахунку, зазначених відповідно до Національного та міжнародного стандартів IBAN Registry:2009, NEQ,  ДСТУ-Н 7167:2010;

- у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.

У випадках оплати іншим способом, зокрема, здійснення клієнтом оплати з застосуванням електронного платіжного засобу (далі – ЕПЗ), чи готівкою, у суб’єкта господарювання виникає обов’язок при проведенні розрахункових операцій застосовувати РРО/ПРРО із зазначенням у розрахунковому документі способу оплати.

Якщо товар оплачується за допомогоюЕПЗ, то кошти на рахунок товариства будуть надходити від еквайра, а не від держателя ЕПЗ. При цьому еквайр самостійно визначає порядок обліку торговців, з якими він має укладені договори.

Цю позицію ДПС підтвердив і НБУ листом від 24.04.2020
№57-0009/20338, де зазначив, що тільки операції здійснені шляхом переказу коштів з рахунку платника, без використання ЕПЗ, на рахунок отримувача, не належать до розрахункових операцій в розумінні Закону №265.

Отже, товариство, яке отримало оплату за послугу з навчання за допомогою Liqpay або частковоLiqpay, а частково готівкою, втрачає право на використання пільги, щопередбачена п. 14 ст. 9 Закону №265, та повиннопроводити розрахункові операції із застосуванням РРО/програмного РРО.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»