• Посилання скопійовано

Про архітектурно-планувальне завдання

Максимальний термін дії архітектурно-планувальних завдань, виданих для об’єктів, не розпочатих будівництвом, — 14.10.2010 р.

До Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надходять звернення від установ, організацій та підприємств сфери містобудування щодо використання для проектування об’єктів будівництва архітектурно-планувального завдання як вихідних даних для проектування.
Архітектурно-планувальне завдання (далі — АПЗ) як складова вихідних даних для проектування скасоване з прийняттям Закону України від 16.09.2008 р. №509-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» (далі — Закон) та втратою чинності у травні 2009 року постанови КМУ від 20 грудня 1999 р. №2328 «Про Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об’єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу».
Прикінцевими положеннями Закону передбачалося, що дозвіл на будівництво об’єкта містобудування, вихідні дані (архітектурно-планувальне завдання та технічні умови щодо інженерного забезпечення) та дозвіл на виконання будівельних робіт, отримані до набрання чинності окремими статтями Закону, зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а щодо об’єктів містобудування, будівництво яких розпочато, — до завершення їх будівництва.
Зазначений Закон набрав чинності з дня його опублікування — 14.10.2008 р., отже, максимальний термін дії архітектурно-планувальних завдань, виданих для об’єктів, не розпочатих будівництвом, — 14.10.2010 р. При цьому датою початку будівництва слід вважати дату отримання документа, що дає право на виконання будівельних робіт.
Документом, що став основною складовою вихідних даних після скасування АПЗ, стали містобудівні умови й обмеження забудови земельної ділянки.
У разі коли будівництво розпочато до 14.10.2010 р., а проект не потребує коригування, АПЗ діє до закінчення будівництва й отримання містобудівних умов та обмежень не потрібно.
У разі коли проектно-кошторисна документація розроблена на підставі раніше отриманого АПЗ, але коригується, отримання містобудівних умов та обмежень є обов’язковою умовою.

Джерело: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»