Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює, що ст. 21 Закону «Про охорону праці» – «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва» – передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.
З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Державна служба України з питань праці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав заяву за формою , згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок) та оригінал дозволу.
Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання: законодавством не непередбачено продовження строку дії не чинного дозволу, зокрема, у разі звернення роботодавця за його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу (лист Держпраці від 18.05.2018 р. №4004/3/5.3-ДП-18).
Держпраці у Чернівецькій області підкреслює:
- при вирішення питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься, чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;
- чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;
- чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.
Важливо!
Раніше ми наводили роз'яснення від Держпраці у Тернопільській області про те, як отримати такий дозвіл.
Але постановою КМУ від 07.02.2018 р. №48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки (вони зазначені у Додатках 6 та 7 до Порядку) віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.