• Посилання скопійовано

З 3 січня діятимуть пільги щодо імпорту генераторів й зберігання пального до 2 т для них без ліцензій

13 грудня прийнято у ІІ читанні законопроєкти №8196 та №8197 щодо звільнення від ПДВ та мита двигунів та генераторів, статичних перетворювачів електричних, котушок індуктивності. Ці Закони були підписані Зеленським 29 грудня, а діятимуть вже з 3 січня

З 3 січня діятимуть пільги щодо імпорту генераторів й зберігання пального до 2 т для них без ліцензій

13 грудня ВРУ прийняла у другому читанні два законопроєкти щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України:

  • законопроєкт №8196 зі змінами до ПКУ;
  • законопроєкт №8197 зі змінами до МКУ.

Про це розповів Я. Железняк.

29 грудня Закони №2836 та №2837 були підписані Президентом.  31 грудня Закони були опубліковані в Голосі України. З ними можна ознайомитися тут та тут. Відповідно зміни до ПКУ та МКУ почнуть діяти з 3 січня.

Законопроєктами пропонувалося звільнити від оподаткування ПДВ та ввізним митом товари, що надаються безоплатно, як допомога від донорів, та ввозяться на територію України суб’єктами господарювання, що провадять окремі види господарської діяльності на ринку електричної енергії (виробництво електричної енергії, передача електричної енергії, розподіл електричної енергії), які згідно зі законом підлягають ліцензуванню Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, для цілей відновлення інфраструктури таких підприємств.

Водночас пропонувалося запровадити фіскальні стимули для виробництва власних електрогенераторних установок на території України шляхом звільнення від оподаткування ПДВ та ввізного мита товарів, що ввозяться на територію України суб’єктами господарювання, що провадять господарську діяльність із виробництва електрогенераторних установок на території України. До таких товарів пропонується віднести двигуни та генератори (код 8501 згідно з УКТ ЗЕД) і статичні перетворювачі електричні, котушки індуктивності та дроселі (код 8504 згідно з УКТ ЗЕД) як ключові невід’ємні компоненти електрогенераторних установок.

Проте до другого читання у законопроєкти були внесені зміни. Які точно, побачимо після оприлюднення законів. Але, як розповідав раніше Я. Железняк:

  • ввезення генераторів, іншого обладнення, Starlink буде без мита та ПДВ. У тому числі фізичними особами;
  • таке звільнення розповсюджуватиметься і на поштові та експрес-відправлення;
  • зберігати пальне можна буде без ліцензії. Правда, до 2000 літрів, а все що більше треба буде повідомити по декларативному принципу податкову. 

Також Д. Гетманцев зазначав, що для цілей оподаткування екологічним податком генератори не будуть джерелом забруднення.

За текстами законопроєктів, закони наберуть чинності через три дні з дня їх опублікування.

***

Читайте такожЗміни для платників ПДВ з 3 січня та нові правила застосування пального для генераторів: аналіз Закону №2836

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»