Сайт ВРУ повідомляє, що в Україні буде запроваджена так звана «регуляторна гільйотина», завдяки чому скасують механізми надання більшості дозволів. Залишаться лише ті, що є необхідними для збереження життя людей. Наприклад, атомні електростанції повинні мати дозволи.
Про це розповів народний депутат, голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Законом у нас передбачено лише 120 дозволів, однак різноманітними підзаконними актами ця кількість збільшена фактично у п’ять разів. Це є стримувальним фактором у розвитку бізнесу, оскільки кожен із цих дозволів пов'язаний із процедурою видачі, перевірками, а все це створює корупційні ризики. З урахуванням нашої державної системи, що сформувалася за 30 років і дуже прихильна до корупційних проявів, це створює додаткове навантаження на бізнес під час війни», - сказав політик.
Він переконаний, що дерегуляція системи видачі дозволів важлива не лише на час війни, її треба загалом кардинально переглянути.
Крім того, за словами народного депутата, в Україні для полегшення роботи бізнесу пропонується проведення податкової реформи адміністрування.
«Йдеться про податкову у смартфоні, коли фактично всі податкові процедури будуть здійснюватися в електронній формі. Підприємець чи фізична особа-платник податків не контактуватиме з державним органом. Це електронний аудит, передзаповнення податкової декларації тощо. Це надсучасна податкова служба за кращими європейськими зразками», - наголосив парламентарій.
Він додав, що ця реформа впроваджуватиметься протягом 2023 року.