Головна Усі новини Держрегулювання Інше

В Україні хочуть зобов'язати водіїв вантажівок оплачувати проїзд по трасах

Мінінфраструктури оприлюднило для обговорення проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування»

Finance.ua розповідає, що Міністерство інфраструктури України оприлюднило для обговорення проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування».

Про це йдеться на офіційному сайті міністерства.

Законопроект пропонує встановити плату за використання автодоріг великовантажними автомобілями.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розроблено з метою адаптації нормативно-правових актів України до актів Євросоюзу, зокрема Директиви 1999/62/ЄС від 17 червня 1999 року про збори з великовантажних транспортних засобів при використанні певної інфраструктури та Плану заходів щодо виконання Угоди про асоціацію з ЄС, затвердженого постановою Кабінету міністрів №1106 у жовтні 2017 року.

Законопроектом передбачається:

  • встановлення плати за користування автомобільними дорогами загального користування державного значення транспортними засобами з повною масою 12 тонн і більше, незалежно від країни реєстрації транспортного засобу;
  • впровадження системи контролю за рухом транспортних засобів за допомогою пристрою, який використовують для визначення напряму та відстані маршруту руху транспортного засобу, та ведення електронної системи плати за користування автомобільними дорогами;
  • встановлення основних обов’язків щодо впровадження, утримання та розвиток системи справляння плати за використання автомобільних доріг загального користування транспортними засобами, а також доступу до неї;
  • забезпечення належного контролю за додержанням законодавства щодо сплати за користування автомобільними дорогами.

Кошти, отримані за справляння плати за користування автошляхами державного значення та кошти від санкцій за порушення порядку справляння такої плати пропонується направляти до Державного дорожнього фонду.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
FINANCE.UA
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Автотранспорт , Перевезення , Законопроекти , Транспортні засоби

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі