Про це заявив директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко під час зустрічі з представниками бізнесу та громадськості, яка відбулася в ДФC 16 серпня за участі керівництва служби.
«Для того, щоб цей процес проходив активніше ми збираємо проблемні питання щодо впровадження «єдиного вікна» в регіонах. Тому закликаємо представників громадськості до активної участі у цій роботі для вдосконалення системи та усунення суперечливих моментів», – наголосив Олексій Василенко.
Посадовець також нагадав, що у червні поточного року зареєстровано у Верховній Раді України законопроект щодо запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, яким передбачено застосування першого методу митного оформлення для суб’єктів, що отримали цей статус.
«Це значний крок вперед. Звісно, для підприємств є певні вимоги, оскільки вони мають довести прозорість своєї діяльності. Однак поруч з жорсткими умовами, підприємства отримують великі преференції», – розповів Олексій Василенко та закликав громадськість до підтримки у цьому напрямі.
Він також додав, ДФС активно співпрацює з міжнародними колегами в питаннях надання достовірної інформації від суміжних країн про митну вартість. Адже, за його словами, після налагодження такого інформаційного обміну, питання правильності визначення митної вартості, достовірності ціни та інші, пов’язані з ними питання, будуть вирішені.
Крім того, Олексій Василенко поінформував присутніх про шляхи фіскальної служби у напрямі удосконалення автоматизованої системи ризиків. Так, ДФС підготовлено проект концепції щодо розвитку національної системи аналізу ризиків, який направлено на погодження до Кабінету Міністрів України. В основу концепції покладено рекомендації міжнародних місій, які працювали в фіскальній службі та вивчали роботу митного напряму.
«У нашій системі ми сьогодні працюємо трохи на упередження і хочемо впровадити в практику попередній аналіз інформації. Це дозволить нам ще на попередньому етапі до надходження товару на територію України, проводити відповідну фахову оцінку, ризики та виявляти підприємства,які потребують додаткового контролю», – зазначив Олексій Василенко.
Крім того, в ДФС активно працюють над відмовою від попереднього декларування. Як розповів посадовець, планується, що суб’єкт один раз подаватиме електронну декларацію в обмеженому заповненому форматі, а далі після надходження товару додаватиме в декларацію необхідні дані. Ця декларація буде виконувати функцію документу контролю доставки, гарантування, декларування, а також буде ще додатковим документом який дозволить проводити пост-митаудитконтроль.