• Посилання скопійовано

МЕРТ запустив офіційний портал координації міжнародної технічної допомоги

4 квітня запущено офіційний портал координації міжнародної технічної допомоги (МТД) в Україні – ProAID

МЕРТ запустив офіційний портал координації міжнародної технічної допомоги

Мінекономрозвитку розповідає, що 4 квітня запущено офіційний портал координації міжнародної технічної допомоги (МТД) в Україні – ProAID. На порталі міститься повна актуальна інформація про чинні проекти міжнародної допомоги Україні, їхні цілі, ініціаторів, донорів, та стан реалізації.

Ознайомитись з можливостями порталу ProAID і почати використовувати його аналітичні інструменти ви можете за посиланням – http://proaid.gov.ua.

«Відкриті дані – важлива характеристика сучасної, прозорої держави. Це також дієвий інструмент боротьби із проявами корупції. Протягом 2018 року в Україні реалізовувалось понад 600 міжнародних донорських проектів вартістю близько $6 млрд. Це справді значні кошти, ефективність використання яких щонайменше залежить від ефективного контролю громадськості та всіх заінтересованих сторін. Портал ProAid сьогодні відкрив широкий спектр можливостей для цього, підвищуючи стандарти прозорості державного управління, зменшуючи корупційні ризики при реалізації проектів донорської допомоги», – пояснює Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Портал ProAID – інформаційна система управління міжнародною технічною допомогою, яка є оновленою версією попередньої тестової моделі порталу OpenAid. На сьогодні портал містить найбільшу актуалізовану базу даних проектів і програм міжнародної допомоги в Україні із повною деталізованою інформацією та проектною документацією щодо чинних проектів МТД та стану їх реалізації. Передбачається, що база даних проектів буде постійно наповнюватись та оновлюватись, а сам портал ProAID доповнюватись новими функціями та інструментами аналітики даних.

Портал дозволяє будь-якому користувачеві легко знайти та отримати інформацію про проекти МТД використовуючи спеціальні фільтри за типом допомоги і фінансування; регіонами; донорами, виконавцями, бенефіціарами та реципієнтами проектів МТД; строками дії проекту. Крім того портал дозволяє ознайомитися з інтерактивною аналітикою міжнародної допомоги в Україні.

Серед іншого, портал ProAID дозволяє ініціаторам та виконавцям реєструвати нові проекти МТД, а також здійснювати їх перереєстрацію. Для цього необхідно внести контакті дані ініціатору проекту, заповнити відповідні поля реєстрації та прикріпити відповідну проектну документацію. Після виконання цих умов портал автоматично сформує реєстраційну картку проекту. Після цього адміністратор Департаменту державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку Мінекономрозвитку має схвалити проект.

Проект з розробки порталу ProAID​ було впроваджено за підтримки Офісу ефективного регулювання BRDO та Асоціації «IT Ukraine» та її учасників, а також Команди підтримки реформ Мінекономрозвитку.

 

Додатково

Створення і запуск порталу передбачено Постановою КМУ від 15.02.2002 р. №153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» та Постановою КМУ від 21.10.2015 р. №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Джерело: Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»