Головна Усі новини Держрегулювання ЗЕД

США скасувала ввізне мито на 155 українських товарів

За словами заступника міністра економіки Дмитра Романовича, на зняття торгових обмежень повпливали кроки, які зробила Україна у сфері захисту прав інтелектуальної власності

28 жовтня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України - Торговий представник України Тарас Качка разом з заступником Міністра Дмитром Романовичем провели брифінг на якому обговорили проблеми доступу України до Генералізованої системи преференцій США (GSP) та дій Уряду у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

«Днями 155 українських товарів було повернуто до загальної системи торгових преференцій США, тобто встановлення нульового ввізного мита. Йдеться про товари, які входять до топ 100 найбільш експортованих та є цікавими для малого та середнього бізнесу – це «нішева» продукція, товари з доданою вартістю, глибокою переробкою. Зі зняттям торгових обмежень ми очікуємо на інтенсифікацію торгівлі із США, що позитивно вплине на малий та середній бізнес в Україні», - зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

За словами заступника Міністра Дмитра Романовича, на зняття торгових обмежень посприяли кроки, які зробила Україна у сфері захисту прав інтелектуальної власності. Зокрема, було прийнято закон України про організацію колективного управління щодо сфери авторського права та вже сьогодні діють три такі організації, які збирають роялті для авторів від користувачів авторської продукції (музика, відео тощо).

«Мінекономіки наразі продовжує працювати над посиленням захисту інтелектуальної власності та імплементації найкращих зразків європейського законодавства. Зараз у Верховній Раді зареєстровано три закони: щодо системи управління інтелектуальною власністю, захисту патентів та захисту торговельних марок. Крім того, ми активно працюємо над виконанням плану дій Уряду в частині підвищення винагороди авторам за їх твори», - відмітив заступник Міністра Дмитро Романович.

Наразі проходять п’ять конкурсів на такі організації управління колективною власністю, як публічне сповіщення музичних недраматичних творів, репрографічне відтворення, публічне виконання музичних недраматичних творів, відтворення таких творів в домашніх умовах і право слідування. Це одні з основних видів авторських прав, яв яких формується ринок винагороди за використання авторських прав, і який є найбільш суттєвими для розвитку креативної індустрії.

Відповідаючи на питання журналістів, Тарас Качка повідомив, що цього тижня відбудеться засідання Українсько-американської ради з питань торгівлі й інвестицій, на якому буде обговорено питання нетарифних бар’єрів, сертифікації продукції, можливості надання додаткових преференцій для низки українських товарів, а також питання співпраці в сфері цифрових послуг. Також повідомив, що в рамках загальної системи преференцій США Україна додатково отримує від експорту до США від 35 до 76 млн дол. США.

 

Довідково:

Генералізована система преференцій США – ГСП (the U.S. Generalized System of Preference – GSP) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання товарам за понад 5 000 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США пільгового безмитного режиму ввезення на територію США із визначених американським урядом країн – бенефіціарів ГСП (121 країни і території, зокрема, й України).

Джерело
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Торгівля , ЗЕД , Мито

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі