• Посилання скопійовано

Критерії для зарахування до Клубу білого бізнесу планують пом'якшити: законопроєкт від Гетманцева

Зокрема, законопроєктом передбачено пом’якшення вимоги стосовно відсутності фактів порушення податкових обов’язків щодо подання звітності. Буде дозволено наявність штрафів у межах однієї МЗП (8 тис. грн), за умови їх сплати

Критерії для зарахування до Клубу білого бізнесу планують пом'якшити: законопроєкт від Гетманцева

Нагадаємо, що ще 8 травня робоча група в Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики провела роботу над вдосконаленням правого режиму Території високого рівня податкової довіри (Клубу білого бізнесу). Про це ми писали тут.

Й от 4 липня Гетманцев у своєму Телеграм-каналі вказав, що на запит бізнесу ним подано на реєстрацію новий законопроєкт щодо вдосконалення правового режиму Території високого рівня податкової довіри (Клубу білого бізнесу).

Він нагадав, що ідея Території високого рівня податкової довіри вже успішно працює – це про взаємну довіру, прозорість і партнерство держави й бізнесу. 

Нардепи врахували пропозиції підприємців щодо роботи клубу і запропонували гнучкіші умови доступу до цього режиму.

Що змінюється за законопроєктом у функціонуванні Клубу білого бізнесу:

  1. Пом’якшення вимоги щодо «відсутності фактів порушення податкових обов’язків щодо подання звітності» – дозволяється наявність штрафів у межах однієї мінімальної зарплати (8 тис. грн), за умови їх сплати.
  2. Урегулювання розрахунку зарплатного критерію для платників, які мають унікальний КВЕД у межах регіону або країни.
  3. Доопрацювання показника рівня сплати ПДВ – з метою розширення кола платників, для яких об’єктивно не має застосовуватись цей критерій.
  4. Урегулювання процедури перевірок – якщо перевірка вже розпочата, діють чіткі правила.
  5. Поширення загальної преференції щодо непроведення документальних планових перевірок платників податків, включених до Переліку, також на платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції.
  6. Прозорість структури власності – обов’язкова наявність даних про кінцевого бенефіціара та відсутність відмітки про можливу недостовірність такої інформації в ЄДР.
  7. Уточнення порядку розрахунку податку на прибуток – для більш об’єктивної оцінки.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»