Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Казначейство - за сплату податкових платежів на єдиний рахунок

Спростити модель сплати податкових платежів, запровадивши єдиний рахунок – з такою ініціативою виступила Державна казначейська служба України. Про запропоновані новації розповідає Голова Казначейства Тетяна Слюз

Інтерв’ю Голови Казначейства Т. Слюз газеті «Голос України» в номері за 11.10.2016 р.

У чому полягає суть змін у сплаті податкових платежів, запропонованих Казначейством?

Податки є обов’язковими та регулярними видами платежів, отже це має бути зручно для платників. З цією метою Казначейство виступило з ініціативою впровадити спрощену модель сплати податкових платежів на єдиний рахунок.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України, у Казначействі на базі автоматизованої системи «Є-Казна» запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального.

Автоматизована система «Є-Казна» також містить платформу для впровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів, платежів до бюджетів, контроль за справлянням яких покладено на Державну фіскальну службу України та інші органи, що контролюють справляння надходжень бюджетів.

Розглянемо послідовність дій платника та взаємодію Казначейства і Державної фіскальної служби України як такої, що адмініструє питому вагу податків.

Отже, Казначейство пропонує функціонування єдиного рахунку за таким принципом. Платнику податків відкривають у центральному апараті Казначейства рахунок на зразок електронного адміністрування ПДВ. Цей рахунок протягом місяця у будь-який час та в будь-якому розмірі юридичні та фізичні особи, що є суб’єктами господарювання, поповнюють певною сумою коштів, яка буде використана для сплати податків.

Наприклад, через єдиний рахунок можна буде сплатити такі податкові зобов’язання, як податок на прибуток підприємств, рентну плату, екологічний податок. Слід уточнити, що на єдиний рахунок не будуть зараховуватися кошти для сплати ПДФО та ЄСВ, оскільки вони сплачуються при виплаті заробітної плати. Цей рахунок також не буде використовуватися для сплати ПДВ та акцизного податку з реалізації пального, оскільки вони сплачуються через відповідні системи електронного адміністрування.

Наступний крок. Згідно з нормами Податкового кодексу України, суб’єкт господарювання подає до територіальних органів фіскальної служби відповідну звітність. У період виникнення у платника податкового зобов’язання, центральний апарат ДФСУ у відповідні терміни направляє до центрального апарату Казначейства електронні реєстри для перерахування коштів з єдиних рахунків платників до відповідного бюджету. У міру надходження таких реєстрів, центральний апарат Казначейства здійснює перерахування податків та зборів до бюджетів, згідно з нормами, встановленими Бюджетним кодексом України. Інформація про сплату – автоматично потрапляє до фіскальної служби.Для платника єдиною «турботою» стане забезпечення позитивного сальдо на рахунку.

 

Напевне, запропоновані Казначейством зміни потребують, у свою чергу, змін до нормативно-правової бази?

Так, для запровадження системи єдиного рахунку необхідно докорінно змінити порядок адміністрування податків, зборів та інших платежів шляхом внесення змін до Податкового кодексу України. Мають зазнати змін й нормативно-правові акти – окремі накази Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби України та Казначейства.

Впровадження єдиного рахунку потребуватиме й технічних змін –модернізації програмного забезпечення та його адаптації до змін, внесених у законодавство. Платформа, створена для впровадження єдиного рахунку, створена в центральному апараті Казначейства на 80%.

 

У чому полягають переваги запровадження єдиного рахунку?

Однією з основних переваг є те, що фінансові витрати і час платника, потрібний для формування ним та виконання банками платіжних доручень, скоротиться. Якщо платникові зручно, може бути сформовано навіть одне платіжне доручення. Бухгалтер, при настанні терміну сплати податків, не буде йти до банку щоб перерахувати відповідні суми коштів на відповідні рахунки, як вже зазначалося, це робитиме за нього центральний апарат Казначейства.

Наведу ще такий приклад: у зв’язку зі змінами до законодавства, відбулася зміна реквізитів рахунків для зарахування надходжень до бюджетів. Платники податків і зборів знають, як нелегко буває повертати помилково або надміру сплачені кошти. У разі запровадження єдиного рахунку, зміна реквізитів більше не буде впливати на платника, створювати незручності та непорозуміння. Єдиний рахунок зменшить вірогідність таких ситуацій.

Перевагою запровадження єдиного рахунку буде й створення єдиної інформаційно-аналітичної бази Державної фіскальної служби України та Казначейства. Це дозволить у режимі реального часу накопичувати, обробляти та проводити обмін інформацією про надходження до бюджетів податків, зборів та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Державної фіскальної служби України. Буде спрощено саммеханізм сплати платежів до бюджетів. Прозора система розрахунків платників податків з бюджетами – це довіра платників податків до державних органів. Спрощена модель сплати податків, зборів та інших платежів до бюджетів сприятиме розвитку партнерських відносин громадян та бізнесу з Державною фіскальною службою.

 

Запропоновані Казначейством новації вимагають співпраці з іншими організаціями, центральними органами виконавчої влади…

Казначейство завжди відкрите для партнерства. Ми регулярно проводимо зустрічі з міжнародними експертами Світового банку. Місія Світового банку завершує підготовку плану заходів у рамках програми підтримки впровадження Стратегії реформи державного управління та Стратегії реформи управління державними фінансами. Досягнуто домовленості щодо обміну інформацією у розрізі нових підходів до використання програмних продуктів в контексті управління державними фінансами.

Обов’язковим компонентом впровадження спрощеної моделі сплати податкових платежів на єдиний рахунок є обговорення нашої ініціативи з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою. У ході спільних робочих нарад, зустрічей ми маємо досягти єдиного бачення, узгодженої позиції з цього питання. Готові співпрацювати, дослухатися до слушних пропозицій і зауважень.

Наша ініціатива – перший крок на шляху законодавчих, методологічних і технічних змін. Розуміємо, що попереду не найлегший та не найшвидший шлях. Ступаючи на нього, керуємось принципом «дорогу здолає той, хто йде».

Джерело
Державна казначейська служба України
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
ПКУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 7

Новини по темі

Консультації по темі