Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Податківці радять банкам при відкритті рахунків фізосіб ознайомлюватися з даними ЄДР

Податківці зауважили, що до отримання повідомлення від ДФС не слід здійснювати видаткові операції

Офіс великих платників податків ДФСУ розповідає, що відкриваючи чи закриваючи рахунок клієнта (юридичної особи чи ФОП), слід повідомляти фіскальні органи. Це – обов’язок фінансових установ, в яких обслуговується підприємство чи самозайнята фізична особа, – так встановлено ст. 69.2 ПКУ.

Інформування фіскалів банками відбувається у електронному вигляді. Як ми всі бачимо, інтеграція вітчизняної економіки в електронний цифровий простір – одне із найактуальніших трендів сьогодення. Тотальна інформатизація, зокрема банківського сектору, значно збільшила кількість послуг, які кожен громадянин чи суб’єкт господарювання може отримати в режимі 24/7, а головне – не витрачаючи час на візит до банку. Це можливість не лише складати електронні документи та підтверджувати достовірність контрактів у режимі реального часу (а отже – убезпечити ведення свого бізнесу), а й дистанційно обслуговуватися в контролюючих органах.

Нагадаю, що порядок подання повідомлень про відкриття або закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів затверджено Наказом Мінфіну від 18.08.2015 р. №721.

Водночас зверніть увагу: контроль з боку фіскалів за відкриттям та закриттям банківських рахунків – це не суто формальна процедура. Він зумовлений тим, що названі операції можуть нести певні ризики так званих «тіньових» доходів підприємців.

Наприклад. Громадянин, що є підприємцем, відкриває в банку рахунок як для фізичної особи, а не для здійснення підприємницької діяльності – і проводить через цей  рахунок комерційні платежі (скажімо, оплату товарів, що реалізуються через інтернет-магазин). Таким чином реальний обсяг надходжень від діяльності підприємця приховується від фіскальних органів. Результат – держава недоотримує в бюджет значні кошти. Для порівняння: на сьогодні 1473 великих платники податків забезпечують майже 60% всіх податкових надходжень до Держбюджету. В той час як надходжень від ФОПів, яких загалом по країні трохи не 2 млн, це лише біля 4%. При цьому, з тих 2 млн мають рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, лише 964 тисячі ФОП.

З огляду на це, зауважимо: при відкритті в банку рахунку фізичної особи, клієнт зобов’язаний повідомити у анкеті про свій статус підприємця. Слід пам’ятати, що банківська установа має змогу перевірити фізичну особу – клієнта на відсутність реєстрації його як підприємця, враховуючи вільний доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та ФОП.

Отже, радимо: перед відкриттям рахунку завжди перевіряти фізичних осіб на предмет їх реєстрації як підприємців та слідкувати за дотриманням термінів подання повідомлень про відкриття рахунку. До отримання повідомлення від контролюючого органу не слід здійснювати видаткові операції. Варто пам’ятати, що відповідальність за порушення таких правил є обопільною – як для фінансової установи, так і для клієнта.

Джерело
Центральний офіс з обслуговування великих платників
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Підприємці , Банки , Готівка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі