Луганські податківці звернули увагу
Так, пункт 57.1 ПКУ доповнено абзацом наступного змісту: "якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем." Ця норма почала діяти з 23 травня.
Нагадаємо, що до змін за Законом №466 перенесення строків для сплати податків такого в ПКУ не було передбачено. А тому податківці у своїх роз'ясненнях наголошували: якщо граничний строк сплати податку припадає на вихідний день, податки та збори слід сплатити напередодні встановленого граничного терміну (див. тут, тут, підкатегорія 101.22, 112.06 ресурсу «ЗІР»).
Проте Верховний Суд й тоді (наприклад, у постанові від 23.10.2018 р. у справі №804/3230/172) зазначав, що вважає інакше - якщо останній день строку сплати податків, борів припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Тож з 23 травня вже й у ПКУ прописано можливість перенесення строків сплати податків. Відповідно з цієї дати ДПС не зможе визнати сплату податків у перший робочий день після вихідного несвоєчасною сплатою.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!