• Посилання скопійовано

Бізнес проти прийняття законопроєкту щодо податкових змін-2021

Бізнес закликає депутатів не підтримувати законопроєкт №4101, що підсилює податковий тиск на бізнес

Бізнес  проти прийняття законопроєкту щодо податкових змін-2021

15 вересня у Парламенті зареєстровано законопроєкт №4101, що вносить значну кількість правок в Податковий кодекс та деяких інших законів України. Розповідає СУП.

Автори законопроєкту декларують за мету – покращення умов ведення бізнесу в Україні з одночасним підвищенням показників України в міжнародних рейтингах, а також підвищення ефективності використання ресурсів економіки.
Водночас, на думку нашої бізнес-спільноти, документ спрямований на збільшення податкового тиску на бізнес. Зокрема, передбачається збільшення ставок оподаткування, надання додаткових повноважень контролюючому органу, обмеження прав платників податків. 

Законопроект пропонує внести зміни до Податкового кодексу України, серед яких:

  • скасування мораторію на податкові перевірки, чинний мораторій припиниться з моменту набрання чинності цим законом;
  • надання доступу податківцям до банківської таємниці (за наявності судового рішення про стягнення коштів з платника податків);
  • стягнення боргу з рахунків платників податків без рішення суду, який виник внаслідок самостійно задекларованих податкових зобов’язань;
  • запровадження особливого порядку оскарження рішень про зупинення реєстрації податкових накладних, неприйняття таблиці даних і відповідність платників податків критеріям ризиковості;
  • обмеження перенесення податкових збитків для цілей податку на прибуток підприємств терміном 5 років;
  • обмеження права платника ставити в податкові витрати відсотки за позиками/кредитами від нерезидентів, їх можна буде ставити тільки за фактом сплати;
  • оподаткування агентських послуг нерезидентів податком з доходів незалежно від місця надання.

Також, законопроєкт №4101 передбачає й інші обтяжливі зміни для підприємців, зокрема, збільшення ставок акцизного податку, екологічного податку та рентної плати, збільшення бази оподаткування транспортним податком, протидію ухиленням від сплати податку на нерухомість, продовження терміну для списання заборгованості по ЄСВ для сплячих ФОП на 2 місяці й інші.

Законопроєкт дійсно містить деякі позитивні для бізнесу норми, як то списання податкової заборгованості, а також важлива ініціатива у сфері електронного документообігу – датою оформлення електронного документа пропонується вважати дату складання такого документа. Однак наша бізнес-спільнота підкреслює, що загальний документ не відповідає задекларованій меті та матиме суттєві негативні наслідки для бізнес-клімату в Україні, тож закликає депутатів не підтримувати законопроєкт №4101. Будь-які позитивні ініціативи мають подаватися у зважених законопроєктах, що обговорюються спільно з діловим середовищем.

***

Читайте такожСкасування мораторію на перевірки та податкові зміни - 2021: оприлюднено законопроєкт

Джерело: Спілка українських підприємців

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»