Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Комітет Гетманцева незадоволений боротьбою ДПС та ДФС з тінню

Депутати наголосили на незадовільній роботі компетентних органів щодо припинення протизаконних схем ухилення від оподаткування. Зокрема, продовжує працювати схема продажу документів на пальне для «скруток» з ПДВ та податку на прибуток

Гетманцев на своїй сторінці у facebook повідомив, що 28 квітня на засіданні Комітету в межах системної боротьби з тінню заслухали представників ДПС та ДФС щодо стану протидії тіньовому виробництву пального, а також торгівлі пальним з грубими порушеннями законодавства.

Депутати наголосили на незадовільній роботі компетентних органів щодо припинення протизаконних схем ухилення від оподаткування. Зокрема, продовжує працювати схема продажу документів на пальне для «скруток» з ПДВ та податку на прибуток (40% ринку використовує подібні схеми).

Комітет надавав компетентним органам список нелегальних міні НПЗ (24 адреси), більшість НПЗ досі успішно продовжують свою роботу. Крім того, за різними оцінками втрати державного бюджету (акцизного податку) від виробництва фальсифікату з розчинників сягає 1 млдр грн, тільки в січні-березні 2021 року в Україну було імпортовано 27 тис. т розчинників, що на 85% більше рік до року.

Ключовим питанням, яке піднімалось на Комітеті стало питання конкретного строку, який необхідний для вирішення цієї проблеми, адже важливий швидкий результат, а не тривалий процес і видимість активної роботи.

В решті решт, влада має поставити крапку в цьому питанні, припинити злочинну діяльність на ринку нафтопродуктів і змусити порушників платити податки.

Депутат переконаний, що ті проблеми, які сьогодні піднімалися, будуть вирішені в короткостроковій перспективі.

Своєю чергою, Д. Гетманцев зауважив, що проведення подібних широких дискусій є надзвичайно важливим елементом на шляху боротьби з тінню у всіх її проявах.

Вже на наступному засіданні Комітету будуть обговорюватися проблеми, які існують на ринку алкогольних напоїв.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Перевірки , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі