• Посилання скопійовано

Увага! Закон про скасування воєнних податкових пільг опубліковано

Президент підписав закон про скасування воєнних податкових пільг. Його опубліковано 28 липня в "Голосі України". Тож з 1 серпня 2023 року буде скасовано пільги зі сплати ЄП для І та ІІ груп та спецгрупу ЄП. До того ж розпочнуться перевірки ДПС, але не для всіх

Увага! Закон про скасування воєнних податкових пільг опубліковано

26 липня В. Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану" (раніше це законопроєкт №8401). Про це повідомив Д. Гетманцев: "Законопроєкт 8401 став законом. Користуйтеся", також у своєму Телеграм-каналі про це зауважив й Железняк.

Відповідна інформація про підписання Закону вже міститься у картці законопроєкту на сайті ВРУ.

Остаточний текст закону вже оприлюднений на сайті ВРУ.

А вже 28 липня Закон №3219 опубліковано в "Голосі України". Але його норми починають діяти з 1 серпня.

Ми заздалегідь проаналізували окремі найважливіші новації цього закону у таких статтях:

До того ж й податківці вже підготували та оприлюднили Інформаційний лист №4, присвячений змінам за Законом №3219. 

Як розповідали у Мінфіні, з 1 серпня 2023 року ним передбачено:

1) скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу. Водночас платник матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви він автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання спрощеної системи.

2) відновлення для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп обов’язку сплачувати єдиний податок, крім тих, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України;

3) відновлення проведення планових документальних перевірок виключно для платників податків, які:

  • здійснюють діяльність у сфері виробництва та/ або реалізації підакцизної продукції;
  • здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • надають фінансові, платіжні послуги

4) проведення позапланових документальних перевірок платників податку за виключним переліком, визначеним законом

5) відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

Також з 1 жовтня 2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО (крім санкцій за порушення, що вчинені на окупованих територіях чи територіях бойових дій).

Водночас встановлюється зменшений розмір штрафу штрафних санкцій (25% та 50% вартості товару замість 100% і 150% відповідно) за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу розрахункового документа на неповну суму покупки, що застосовуються до ФОП – платників єдиного податку (до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 1 серпня 2025 року).

Крім того, передбачено, що у разі сплати платником податків протягом 30 днів сум податків і зборів, донарахованих за результатами документальних перевірок, штрафні санкції не застосовуватимуться, а пеня не нараховуватиметься.

***

Читайте також:

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»