ДФС у м. Києві у листі від 27.10.2016 р. №23059/10/26-15-40-03-19 зазначила: якщо підакцизний товар використовується підприємством при виконанні робіт з сервісного/технічного обслуговування та ремонту вантажно-розвантажувальної техніки як витратний матеріал і безпосередньо реалізація цього підакцизного товару не відбувається, то така операція не є операцією з реалізації пального та, відповідно, об'єктом оподаткування акцизним податком.
Аналогічна позиція викладена у листі ДФСУ від 10.08.2016 №17343/6/99-99-12-03-03-15. Про це ми писали тут>>
Якщо ж підакцизний товар реалізується з дотриманням умов, визначених пп. 14.1.212 ПКУ, підприємству необхідно реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального.
Від редакції
Зауважимо, що в разі використання власних витратних матеріалів при виконанні послуг насправді якраз і відбувається реалізація таких матеріалів. Спірним питанням може бути лише документальне оформлення такої операції: де зазначати такі матеріали - у складі вартості виконаних робіт за актом про їх передачу (можливо, саме це мають на увазі податківці) чи окрем у видатковій накладній?
На нашу думку, хоча наведене роз'яснення є лояльним для платників податків, користуватися ним можуть лише дуже сміливі. Нагадуємо також, що листи від ДФСУ мають лише рекомендований та інформаційний характер. Тому захистити від донарахування податкового зобовязання при перевірці зможе виключно індивідуальна податкова консультація, отримана згідно зі ст. 52 ПКУ, або узагальнююча податкова консультація.