• Посилання скопійовано

Виявлено надлишки пального: як їх правильно врахувати в СЕА РП?

Надлишки пального можуть бути окремо враховані через заявку на поповнення обсягу залишку палива, - ДФСУ

Виявлено надлишки пального: як їх правильно врахувати в СЕА РП?

ДФСУ у листі від 09.11.2016 р. №24089/6/99-99-12-03-03-15 зазначила, що платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в ЄРАН на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, обчислений за формулою згідно з пп. 232.3 ПКУ. У формулі враховуються обсяги пального:

  • за отриманими та виданими платником акцизними накладними, розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРАН;
  • ввезеного платником на митну територію України, що підтверджено оформленими належним чином митними деклараціями;
  • за оформленими та зареєстрованими в СЕА РП заявками на поповнення обсягу залишку пального та розрахунків коригування до них;
  • втраченого як в межах, так і понад встановлені норми втрат;
  • зазначені в акті інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року.

Можливість окремого врахування у цій формулі виявлених надлишків пального (зокрема, у зв'язку з можливими похибками приладів постачальника або покупця, дефектністю ємності тощо) ПКУ передбачена у вигляді подання заявки на поповнення обсягу залишку пального.

При відвантаженні (в т.ч. з метою власного споживання) виявлених надлишків пального, отримання яких не підтверджено акцизною накладною, зареєстрованою в ЄРАН, госпсуб'єкту до реєстрації акцизної накладної на ці обсяги пального необхідно:

  • перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими пп. 215.3.4 ПКУ;
  • зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в СЕА РП.

Водночас податківці наголошують, що у разі порушення порядку реєстрації акцизної накладної передбачено штрафні санкції.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»