Головна Усі новини Оподаткування Акцизи

Виробник пива реалізує його у роздріб: що з акцизом?

Суб’єкт господарювання виробляє пиво та реалізує його на власних торговельних майданчиках. Як оподатковується така операція?

«Вісник. Офіційно про податки»

Пиво (код 2203 згідно з УКТ ЗЕД) згідно з п. 215.1 ПКУ є підакцизним товаром, а відповідно до визначень понять «алкогольні напої» та «пиво», наведених у пп. 14.1.5 і 14.1.144 ПКУ та в абз. 7 та 9 ст. 1 Закону №481, віднесено до алкогольних напоїв.

Оскільки як виробники підакцизних товарів (продукції) на митній території України, так і суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, є платниками акцизного податку (пп. 212.1.1 та 212.1.11 ПКУ), то особа, яка одночасно виробляє пиво та реалізує його через власну роздрібну мережу, сплачує акцизний податок:

  • як виробник пива — за ставкою, встановленою пп. 215.3.1 ПКУ (у 2018 р. — 2,78 грн за 1 л пива);
  • як суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, що здійснює реалізацію підакцизних товарів — за ставкою 5 % вартості реалізованого пива через роздрібну мережу на власних торговельних майданчиках (з ПДВ і без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів).

***

Читайте також: 

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?