Головна Усі новини Оподаткування Акцизи

Як змінилося у 2019 році оподаткування акцизом імпорту бензинів та палива для реактивних двигунів?

Податківці розповіли про зміни в правилах оподаткування акцизом бензинів та палива для реактивних двигунів при їх ввезенні на територію України

ДФСУ нагадує, що з 01.01.2019 р. набрали чинності норми Закону № 2628, відповідно до яких оподаткування бензинів авіаційних (код 2710 12 31 00 згідно з УКТ ЗЕД) та палива для реактивних двигунів (коди 2710 12 70 00, 2710 19 21 00 згідно з УКТ ЗЕД) при їх ввезенні на митну територію України або реалізації вироблених в Україні здійснюється зі сплатою акцизного податку за ставками, визначеними пп. 215.3.4 ПКУ із застосуванням підвищувального коефіцієнта 10. Такий підвищувальний коефіцієнт не застосовується у випадку, коли імпортер бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі – імпортер) або виробник бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі – виробник) видав податковий вексель відповідно до п. 229.8 ПКУ.

Порядок видачі та погашення податкового векселя визначено п. 229.8 ПКУ, яким, зокрема, передбачено, що ввезення на митну територію України або реалізація вироблених в Україні бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів може здійснюватися зі сплатою акцизного податку за ставками, визначеними пп. 215.3.4 ПКУ без застосування підвищувального коефіцієнта 10 за умови оформлення податкового векселя. Такий вексель видається на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг ввезених на митну територію України або вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою, встановленою пп. 215.3.4 ПКУ із застосуванням підвищувального коефіцієнта 10, та ставкою, встановленою пп. 215.3.4 ПКУ без застосування підвищувального коефіцієнта 10.

Імпортер оформлює податковий вексель у трьох примірниках, а виробник  – у двох примірниках. Перший примірник подається контролюючому органу (векселедержателю) за місцезнаходженням імпортера або виробника, другий примірник залишається імпортеру або виробнику, а третій примірник подається контролюючому органу за місцем митного оформлення таких бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

Отже, для взяття на облік податкового векселя векселедавець оформляє перший примірник на вексельному бланку, придбаному векселедавцем у банку, другий та третій (для імпортера) – на копії вексельного бланка, що мають однаковий з першим примірником номер, кожен примірник податкового векселя оформляється окремо, записи в них повинні бути тотожними. Після авалювання банком такого векселя векселедавець подає контролюючому органу (векселедержателю) за своїм місцезнаходженням всі примірники податкового векселя.

Векселедержателем на зворотному боці всіх примірників податкового векселя зазначаються дата та обліковий номер згідно із записом у журналі і робиться напис «Взято на облік», який засвідчується підписом керівника (його заступника або уповноваженої особи), скріпленим печаткою векселедержателя.

Після взяття податкового векселя на облік перший примірник податкового векселя залишається у векселедержателя, другий та третій примірники з відміткою векселедержателя про взяття на облік у той самий день повертаються векселедавцю, з яких  другий примірник залишається імпортеру або виробнику, а третій примірник подається контролюючому органу за місцем митного оформлення таких бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель.

Згідно з п. 26 розділу ХХ «Перехідні положення» (з урахуванням внесених доповнень) тимчасово, з 1 січня до 30 червня 2019 року (включно), підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів для погашення податкових векселів, виданих виробниками та імпортерами бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів згідно з п. 229.8 ПКУ, здійснюється шляхом подання такими виробниками та імпортерами контролюючому   органу – векселедержателю копій первинних документів, які підтверджують здійснення операцій з:

1) реалізації (заправлення повітряних суден) бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з діючим  сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданого уповноваженим органом з питань цивільної авіації;

2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб’єктам літакобудування, що підпадають під дію норм ст. 2 Закону «Про розвиток літакобудівної промисловості»;

3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону «Про публічні закупівлі»;

4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву.

Таким чином, при погашенні податкових векселів, виданих виробниками та імпортерами бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів згідно з п. 229.8 ПКУ такими виробниками та імпортерами мають бути подані контролюючому органу – векселедержателю копії первинних документів по всьому ланцюгу його постачання від виробників або імпортерів до суб’єктів господарювання, визначених у пп. 1 – 4  п. 26 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, які підтверджують здійснення операцій, зокрема, але не виключно: видаткові накладні або акти приймання-передачі, залізничні або товарно-транспортні накладні, акти виконаних робіт, документи на заправлення повітряних суден (видатковий ордер, реєстр, карта, накладна тощо), зареєстровані акцизні накладні, складені на такі операції, а також відповідні договори на реалізацію такого пального, на виконання послуг із заправлення повітряних  суден.

Податківці звертають увагу, що перелік суб’єктів:

  • які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з діючим сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданого уповноваженим органом з питань цивільної авіації, розміщено на офіційному веб-сайті Державної авіаційної служби України;
  • літакобудування,  що підпадають під дію норм ст. 2 Закону «Про розвиток літакобудівної промисловості», затверджено постановою КМУ №405.

***

Читайте також:  Податкові нововведення-2019: все найважливіше в одній новині 

Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Імпорт , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі