Головна Усі новини Оподаткування Акцизи

Затверджено форму заявки на переміщення пального або спирту етилового ТЗ, що не є акцизними складами пересувними

Мінфін затвердив форму та порядок заповнення заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними

Мінфін наказом від 08.05.2019 р. №188 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 05.06.2019 р. за №579/33550) затвердив:

  • форму заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними;
  • Порядок заповнення заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними.

Такі заявки складають суб'єкти господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів та здійснюють переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки (далі - власник).

Складаються та надсилаються заявки до контролюючого органу в електронній формі з урахуванням вимог законодавства з питань документування управлінської діяльності. Заповнювати потрібно державною мовою.

Заявка складається щодо кожної операції з переміщення пального або спирту етилового із зазначенням кількох транспортних засобів (у разі потреби).

 

Період переміщення пального або спирту етилового не може перевищувати 30 календарних днів.

Вид товару, що буде переміщуватись, позначають знаком "+" напроти пального або спирту етилового.

Інформацію щодо виду Заявки про включення або виключення всіх транспортних засобів, що будуть переміщувати пальне або спирт етиловий, позначають знаком "+" напроти включення або виключення транспортних засобів до (з) Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий.

Дату складання Заявки заповнюють цифрами у такій послідовності: день (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри) (крапки, коми та інші розділові знаки в даті складання зазначених документів не проставляють).

Порядковий номер Заявки має містити лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів).

У порядковому номері Заявки зазначають цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеного власником документа.

Порядковий номер Заявки не може починатись цифрою "0".

Власником здійснюється наскрізна нумерація Заявок, складених протягом календарного року.

У Заявці вказують основні реквізити власника, що переміщує пальне або спирт етиловий:

  • для юридичних осіб - найменування та код згідно з ЄДРПОУ;
  • для фізичних осіб - підприємців - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

Код товару в Заявці згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без розділових знаків (пробілів, крапок тощо) та містить 10 знаків.

На Заявку накладається кваліфікований електронний підпис керівника юридичної особи або уповноваженої особи, фізичної особи - підприємця або його представника.

Цей наказ набирає чинності з 1 липня 2019 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Його було опубліковано в Офіційниому віснику України №49 від 27.06.2019 р. 

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Транспортні засоби , Пальне , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі