Головна Усі новини Оподаткування Інші податки

Придбали землю посеред року: як сплачувати податок?

Юрособа, до якої протягом року перейшло право власності на землю, сплачує земельний податок з 1 числа місяця, в якому набула право власності

Офіс ВПП ДПС нагадує, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст. 269 та 270 ПКУ).

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 286.5 ПКУ).

Згідно з пп. 287.1 ПКУ власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

При цьому, відповідно до ст. 125 ЗКУ  право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки, виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності, зокрема у разі внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу (ст. 82 ЗКУ).

Так, юридична особа, до якої протягом року, перейшло право власності на земельну ділянку, в тому числі, у разі внесення такої ділянки до статутного фонду, сплачує земельний податок з 01 числа місяця, в якому набула право власності.

Джерело
Центральний офіс з обслуговування великих платників
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Плата за землю , Земля

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?