Головна Усі новини Оподаткування Інші податки

Перелік первинних водокористувачів буде уточнено: ВРУ проголосувала за законопроєкт №3969

Забір та використання води з каналів, водогосподарських систем, водогонів (водопроводів) міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів буде здійснюватися на підставі дозволу на спеціальне водокористування та відплатного договору, укладання якого буде обов'язковим

«Судово-юридична газета»

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону №3969 «Про внесення змін до Водного кодексу України щодо уточнення переліку первинних водокористувачів».

Законопроектом пропонується привести у відповідність до вимог положень Постанови КМУ від 26.10.2011 р. №1101 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів» ст. 42 Водного кодексу.

Проектом, зокрема, пропонується:

  • законодавчо врегулювати питання обов'язковості укладення господарського договору первинними водокористувачами з підприємствами водної галузі, необхідність законодавчого закріплення організації надання платних послуги, пов’язаних із подачею води юридичним і фізичним особам із меліоративних систем і водних джерел для поливу зрошуваних або зволоження осушених земель, промислових і комунальних потреб, а також поливу городів, садів і богарних земель та наповнення наливних водойм.
  • збереження і відновлення державного майна на стратегічних об’єктах України за рахунок надання платних послуг.

Проектом Закону пропонується внести зміни до ст. 42 Водного кодексу України і віднести до первинних водокористувачів також тих, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води та отримують воду з каналів, водосховищ, водогосподарських систем, водогонів (водопроводів) міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів.

А сам забір та використання води з каналів, водогосподарських систем, водогонів (водопроводів) міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів буде здійснюватися на підставі дозволу на спеціальне водокористування та відплатного договору, укладання якого буде обов'язковим.  

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Судово-юридична газета
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Рентна плата

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі