• Посилання скопійовано

Бізнесу презентували концепцію моделі економічного бронювання: що пропонується?

За моделлю бізнес зможе забронювати до 50% від військовозобов’язаних співробітників. Умова бронювання: відсутність податкових боргів та сплата ВЗ на кожного працівника за формулою: 1,5% від зарплати + фіксована ставка у розмірі 20 тисяч грн/місяць

Бізнесу презентували концепцію моделі економічного бронювання: що пропонується?

1 квітня відбулася зустріч учасників Європейської Бізнес Асоціації з Дмитром Наталухою, Головою Комітету ВРУ з питань економічного розвитку та автором моделі економічного бронювання.

Розробка концепції моделі економічного бронювання відбувається паралельно з роботою над основним законопроєктом про мобілізацію. Задача Комітету – дослідити фінансовий і економічний вплив мобілізації та створити можливість економічного бронювання співробітників на додачу до механізмів, що пропонуються Постановами Уряду №76 та №45.

Наразі від мобілізації заброньовано близько 540 тисяч осіб, найбільше – в енергетиці, агропромисловому секторі, промисловості, виробництві та транспорті. Водночас найбільше мобілізаційне навантаження несе саме білий бізнес, який працевлаштовує людей офіційно. Наразі близько 2,7 млн чоловіків віком 25-60 років офіційно працевлаштовані, а 600 тисяч – активні ФОПи. Водночас близько 1 млн чоловіків, ймовірно, перебувають у тіньовому секторі, оскільки інформація про їхнє працевлаштування у держави відсутня.

Щоб перенести мобілізаційне навантаження на тіньову частку економіки, у Комітеті пропонують модель економічного бронювання співробітників, яка б дала додаткову можливість забронювати потрібних працівників білому бізнесу. Згідно з цією моделлю бізнес зможе забронювати до 50% від військовозобов’язаних співробітників. Умова бронювання: відсутність податкових боргів та сплата військового збору на кожного працівника за формулою: 1,5% від зарплати + фіксована ставка у розмірі 20 тисяч грн/місяць. Стратегічні підприємства залишаються під дією Постанови №76.

 

Як відбуватиметься бронювання?

Крок 1. Сплата збору

Підприємство вносить відомості про працівників на електронному порталі, надає квитанцію про сплату збору, у випадку ФОПа – довідку про рух коштів.

Крок 2. Верифікація

Податкові органи в онлайн-режимі підтверджують відсутність заборгованості, відбувається онлайн-перевірка особи заброньованого. Людина отримує жовтий QR-код, що підтверджує процедуру бронювання. Протягом 60 днів необхідно оновити власні дані у ЦНАП для валідації бронювання.

Крок 3. Оновлення даних

Заброньована особа відвідує ЦНАП, де оновлює дані та валідує бронювання. Кожен заброньований отримує зелений QR-код, що підтверджуватиме його бронювання.

Модель поширюється на всіх найманих працівників та ФОПів. Втім, не поширюватиметься на дефіцитні ВОС. За цією моделлю компанія може самостійно обрати, яких працівників забронювати. Водночас економічна бронь не дає дозволу на виїзд. Для ФОПів діє додаткова вимога – подання довідки про наявність обороту на суму, не меншу від вартості 3 місяців бронювання для підтвердження реальної активності.

Ми вдячні пану Наталусі та його команді за діалог та обговорення цієї важливої теми з бізнесом, чекаємо на фінальну концепцію моделі економічного бронювання!

***

Читайте також:

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»