Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Зведена накладна на невиробниче використання товарів: який умовний ІПН зазначати?

Державна фіскальна служба розглянула питання щодо порядку заповнення податкової накладної при здійсненні операцій з постачання товарів (послуг) для невиробничого використання у межах балансу платника податку

ДФСУ у листі від 15.03.2016 р. №4465/5/99-99-19-03-02-16 нагадує, що у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 ПКУ платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/починають використовуватися:

  • в операціях, що не є об'єктом оподаткування;
  • в операціях, звільнених від оподаткування;
  • в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
  • в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X".

Умовний ІПН "600000000000", передбачений п. 11 Порядку №1307, зазначається при складанні зведеної податкової накладної за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними у звітному (податковому) періоді для використання в неоподатковуваних операціях, у тому числі що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку.

Умовний ІПН "400000000000", передбачений п. 12 Порядку №1307, зазначається у разі складання податкової накладної за товарами (послугами), які були придбані у попередніх звітних (податкових) періодах для використання в оподатковуваних операціях, та які у звітному (податковому) періоді починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, зокрема в операціях з постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання.

Коли та як складається зведена податкова накладна з 1 квітня 2016 року, - читайте тут >>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Державна фіскальна служба України
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?