• Посилання скопійовано

ПДВ з операцій з пред’явлення права вимоги новим кредитором боржникові

Податківці розглянули питання щодо податкових наслідків з ПДВ за операцією з пред’явлення права вимоги новим кредитором боржникові та отримання боргу від боржника

ПДВ з операцій з пред’явлення права вимоги новим кредитором боржникові

ДФСУ у листі від 19.10.2016 р. №22627/6/99-99-15-03-02-15 зазначила, що наслідками операції з заміни кредитора у зобов'язанні є:

  • вибуття первинного кредитора із зобов'язання,
  • вступ до зобов'язання нового кредитора,
  • збереження у повному обсязі змісту зобов'язання при зміні суб'єктного його складу. 

Операція з пред’явлення права вимоги новим кредитором боржникові не призводить до податкових наслідків щодо ПДВ, оскільки за ним передається зобов'язання боржника, яке не є товаром чи послугами. 

Новий кредитор на дату уступки йому постачальником (первинним кредитором) права вимоги до боржника не формує податковий кредит з ПДВ на суму такого відступленого права вимоги, а на дату отримання боргу від боржника - не нараховує податкові зобов'язання з ПДВ.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»