Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

ДФС про реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних

З метою визначення правомірності реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, з дати складання яких минуло понад 1095 днів, ДФС направлено відповідний запит до Мінфіну

ДФСУ у листі від 19.06.2017 р. №709/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянула ситуацію: платником податку у грудні 2011 року було отримано попередню оплату за роботи (послуги) від замовника, за якою сформовано та відображено у звітності з ПДВ відповідні податкові зобов’язання. Для виконання робіт платником податку було залучено підрядника, якому у грудні 2011 року перераховано попередню оплату та включено відповідні суми ПДВ до податкового кредиту. У зв’язку з прийняттям рішення про недоцільність виконання робіт між платником податку та підрядником у березні 2017 року укладено мирову угоду про розстрочку повернення сум залишку невикористаної попередньої оплати, які платником податку у свою чергу будуть повернуті замовнику.

Податківці зазначили, що платник податку - постачальник (продавець) товарів/послуг на дату отримання суми попередньої оплати за товари/послуги від платника податку - отримувача (покупця) таких товарів/послуг зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ.

Якщо у подальшому виникають обставини, внаслідок яких товари/послуги не будуть поставлені, а така сума попередньої оплати повертається платнику податку - отримувачу (покупцю) товарів/послуг, то:

  • постачальник (продавець) товарів/послуг зменшує раніше нараховану суму податкового зобов’язання з ПДВ,
  • отримувач (покупець) товарів/послуг відповідно суму податкового кредиту на підставі складеного платником податку - постачальником (продавцем) товарів/послуг розрахунку коригування до податкової накладної та зареєстрованого в ЄРПН платником податку - отримувачем (покупцем) товарів/послуг.

Податківці вважають, що зареєструвати розрахунок коригування до податкової накладної можна протягом строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (тобто протягом 1095 днів з дати складання податкової накладної). 

А ось з метою визначення правомірності реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, з дати складання яких минуло понад 1095 днів, у випадку повернення продавцем покупцю раніше перерахованої суми попередньої оплати за товари/послуги, які не були поставлені, ДФС направлено відповідний запит з порушеного питання до Мінфіну як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної податкової і митної політики.

***

Читайте також:

Коригування задекларованих податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ в різних ситуаціях 

Cкладання податкових накладних та розрахунків коригування - у роз’ясненнях від ДФСУ 

Несвоєчасна реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування - від А до Я 

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?