Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Колишньому спецрежимнику повернули аванс, сплачений зі спецрахунку до 01.01.2017 р.: наслідки з ПДВ

Податківці надали роз'яснення щодо повернення в 2018 році покупцеві — колишньому спецрежимнику авансу, сплаченого зі спецрахунку до 01.01.2017 р.

ДФСУ у ІПК від 08.06.2018 р. №2546/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначає: якщо виникають обставини, внаслідок яких товари/послуги не будуть поставлені, а така сума попередньої оплати повертається платником податку - постачальником товарів/послуг платнику податку - покупцю товарів/послуг, то платник податку - постачальник товарів/послуг зменшує раніше нараховану суму податкового зобов’язання з ПДВ, а платник податку - покупець товарів/послуг відповідно суму податкового кредиту на підставі складеного платником податку - постачальником товарів/послуг розрахунку коригування до податкової накладної та зареєстрованого в ЄРПН платником податку - покупцем товарів/послуг.

Разом з цим податківці повідомляють, що на сьогодні нормами ПКУ не визначено особливостей повернення суб’єктом господарювання - постачальником грошових коштів (попередньої оплати), попередньо перерахованих покупцем - суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ із спеціального рахунку, у зв’язку із невиконанням постачальником умов цивільно-правового договору у частині постачання товарів, а тому повернення таких коштів здійснюється у загальновстановленому порядку.

***

Читайте також: Як виправити помилку, допущену в "спецрежимній" декларації з ПДВ

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?