Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

У листопаді ПН та РК ще складаємо за «старими» правилами!

Наказ №763 не опублікований у жовтневих номерах офіційних видань. Тому він НЕ НАБИРАЄ чинності з 1 листопада!

Ми вже повідомляли про появу Наказу №763 щодо оновлення як форм ПН та РК, так і порядку їх заповнення, а також окремо аналізували його норми в аналітиці>> 

За текстом Наказу №763 він має набрати чинності з першого дня місяця, наступного за опублікуванням. Але норми абз. 2 п. 6 (щодо незаповнення ІПН у ПН на покупця-неплатника ПДВ) та п. 8 (щодо змін до ПН за щоденними підсумками) набирають чинності з 01.01.2020 року.

Звертаємо увагу! У жовтневі номери ні «Офіційного віснику України», ні «Урядового кур'єру» Наказ №763 не було включено. Щоправда, 30 жовтня Наказ №763 розміщено на сайті «Віснику. Офіційно про податки». Проте це розміщення не є його офіційним опублікуванням. Це нам також підтвердили у самому «Віснику...».

 

Тому Наказ №763 не набрав чинності; а отже, протягом листопада будемо складати ПН та РК за «старими» правилами та формами.

 

Якщо Наказ №763 буде опубліковано в офіційних виданнях у листопаді, тоді з 1 грудня будемо складати вже нові форми ПН та РК та застосовувати оновлений Порядок №1307 для їх складання. Про це повідомимо додатково.

Насамкінець нагадаємо головне: завдяки Наказу №763 буде:

  • запроваджено порядок складання РК до ПН, в т.ч. замість типу причини коригування у РК вводиться «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». При цьому саме ДФС буде їх визначати та оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті;
  • змінено правила заповнення зведених ПН;
  • оновлено алгоритм складання ПН на покупців-неплатників ПДВ.

 

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі