Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Списуєте ТМЦ з балансу: що з ПДВ?

У разі списання ТМЦ з балансу вони починають використовуватися в операціях, які не пов‘язані з госпдіяльністю. Тому слід буде нарахувати ПДВ за нормами п. 198.5 ПКУ

Офіс ВПП ДФС нагадує, що відповідно до п. 198.3 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

  • придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;
  • придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);
  • ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 198.5 ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі, якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є госпдіяльністю платника податку (крім випадків, передбачених п. 189.9 ПКУ).

Пунктом 189.1 ПКУ визначено, що у разі здійснення операцій відповідно до п. 198.5 ПКУ база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання.

Тобто, у разі здійснення операції зі списання ТМЦ, вони починають використовуватись в операціях, що не пов‘язані з госпдіяльністю такого платника податку.

А тому, якщо під час придбання ТМЦ суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту відповідно до п. 198.3. ПКУ, то у разі списання ТМЦ, у зв’язку з невикористанням в господарській діяльності, підприємство зобов’язане нарахувати податкові зобов’язання згідно з пп. "г" п. 198.5 ПКУ не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається їх списання.

***

Читайте також:

Джерело
Центральний офіс з обслуговування великих платників
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Облік , ТМЦ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?